wersja testowa serwisu

Zalania, zerwane dachy i powalone drzewa. Piotrkowski region zmagał się z pogodowym koszmarem!

burza_kafe_20210625-101840_1
Powiat piotrkowski, OSP Wolbórz

Tylko w czwartkowy (24 czerwca) wieczór strażacy z powiatu piotrkowskiego interweniowali aż w 48 zdarzeniach wywołanych gwałtowną aurą. Burze z gradem, które nawiedziły region wywołały sporo szkód. Strażacy najwięcej zgłoszeń dotyczących uszkodzonych dachów na budynkach mieszkalnych i gospodarczych, zalanych pomieszczeń i powalonych drzew mieli z miejscowości zlokalizowanych na terenie gmin Aleksandrów, Wolbórz i Sulejów.

Pogoda przez cały czwartek była wyjątkowo dynamiczna. Wszytko zaczęło się już rano, kiedy ulewny deszcz sparaliżował ruch na piotrkowskich ulicach. Wieczorem porwisty wiatr i burze z gradem uszkodziły budynki i samochody. Jak informuje piotrkowska straż pożarna, łącznie zostało uszkodzonych 17 budynków mieszkalnych i 4 budynki gospodarcze. Z zasobów Międzygminnego Magazynu Kryzysowego, wydano m.in. 17 plandek do zabezpieczenia budynków przed zalaniem. Deszczowa woda wdarła się do 5 garaży, 16 piwnic i 7 posesji. Strażacy neutralizowali 16 wiatrołomów, które zablokowały drogi w regionie.

Do pracy zaangażowanych było  Z usuwaniem skutków gwałtownych zjawisk atmosferycznych mierzyło się ponad 180 osób: 6 zastępów z PSP w Piotrkowie oraz 28 zastępów OSP z terenu powiatu piotrkowskiego.