wersja testowa serwisu

Zniszczył kilka aut przy ul. Marii Konopnickiej, wpadł w ręce policji. Grozi mu 5 lat więzienia

Zniszczył kilka aut przy ul. Marii Konopnickiej, wpadł w ręce policji. Grozi mu 5 lat więzienia

4 marca 2021 roku policjanci z łęczyckiej komendy zatrzymali 18-latka podejrzanego o zniszczenie 6 pojazdów. Straty jakie wyrządził sięgają kilku tysięcy złotych, a nie jak na początku informowali policjanci - 1000 złotych.. Kryminalni udowodnili mu, że to nie jedyne przestępstwo na jego koncie. Za niszczenie mienia grozi kara do 5 lat więzienia.

Pod koniec lutego 2021 roku przy ulicy M. Konopnickiej w Łęczycy, nieznany wówczas sprawca, uszkodził 6 zaparkowanych pojazdów, urywając w nich lusterka i niszcząc elementy karoserii. Straty jakie wyrządził sięgały kilku tysięcy złotych. Wykryciem sprawcy tego przestępstwa zajęli się policjanci z łęczyckiej komendy.

W czwartek, 4 marca 2021 roku policjanci namierzyli i zatrzymali podejrzanego w tej sprawie 18-letniego mężczyznę. Szybko wyszło na jaw, że to nie jedyne przestępstwo na jego koncie.

- Kryminalni udowodnili mu, że 21 lutego w Łęczycy zniszczył już jedną osobówkę, na początku marca podpalił wiatę z koszami na śmieci, a swoją przestępczą działalność rozpoczął dwa lata wcześniej. Od czerwca do listopada 2019 roku na terenie Łęczycy, w różnych miejscach podpalał kosze na śmieci - informuje st. asp. Mariusz Kowalski, oficer prasowy KPP w Łęczycy.

18-latek usłyszał łącznie osiem zarzutów niszczenia mienia. Z uwagi, iż pięciu przestępstw dopuścił się jako nieletni, o jego losie zadecyduje sąd rodzinny. Za pozostałe trzy przestępstwa odpowie jako dorosły. Za niszczenie mienia, w tym przypadku porysowanie aut, wgniecenia i uszkodzenie lusterek, a także podpalenie wiaty z koszami na śmieci, grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

O poszukiwaniach sprawcy zniszczenia aut przy ul. M. Konopnickiej w Łęczycy informowaliśmy w TYM MIEJSCU.