wersja testowa serwisu

Sieradz: Pracownica stacji paliw wystawiała "lewe" faktury

policja---napis-2

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej sieradzkiej komendy ustalili, że 29–letnia pracownica jednej ze stacji paliw na terenie Sieradza wystawiała fałszywe faktury. W miejscu jej zamieszkania zabezpieczyli 8 takich faktur. Podejrzana usłyszała zarzuty poświadczenia nieprawdy w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Za to przestępstwo grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcji sieradzkiej komendy uzyskali informację, że na jednej ze stacji paliw w Sieradzu może dochodzić do wystawiania fałszywych faktur na zakup paliwa. Dalsze ustalenia policjantów potwierdziły, że nielegalnym procederem może trudnić się 29-letnia mieszkanka powiatu sieradzkiego pracująca na stacji.

Jak się okazało w sierpniu 2021 roku kobieta wystawiła 10 fałszywych faktur za zakup paliwa, usiłując przysporzyć korzyść majątkową firmie transportowej, poprzez obniżenie obciążenia podatkowego. Policjanci zabezpieczyli 8 „lewych" faktur potwierdzających dokonanie fałszywych transakcji. Dokumenty te pracownica stacji przechowywała w miejscu zamieszkania. 29-latka usłyszała 10 zarzutów poświadczenia nieprawdy w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Podejrzana przyznała się do zarzucanych czynów. Za to przestępstwo grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP w Sieradzu