wersja testowa serwisu

Pożar budynku mieszkalno-gospodarczego w Witkowicach. W akcji dziewięć zastępów strażaków

7475d508-0c5b-45be-8a72-0b5d2972ab51
fot. KP PSP w Brzezinach

Dziewięć zastępów straży pożarnej brało udział w akcji gaśniczej budynku mieszkalno-gospodarczego w miejscowości Witkowice (gm. Brzeziny). Do pożaru doszło dzisiaj (26 kwietnia) przed godziną 6:00.

Działania ratowniczo-gaśnicze prowadzone przez przybyłych na miejsce strażaków polegały m.in. na podaniu prądów wody do ogniska pożaru - poddasze nieużytkowe, oddymieniu pomieszczeń w budynku, w części mieszkalnej oraz gospodarczej, przeszukaniu pod kątem ewentualnych osób poszkodowanych. W celu całkowitego ugaszenia pożaru koniecznym była rozbiórka części spalonych elementów więźby dachowej.

- W wyniku pożaru całkowitemu spaleniu uległ dach budynku, zarówno nad częścią mieszkalną, jak i gospodarczą oraz przechowywany na poddaszu materiał, tj. słoma. Mieszkańcy opuścili budynek przed przybyciem zastępów ratowniczych. Żaden z mieszkańców posesji, na której doszło do zdarzenia nie wskazywał na potrzebę udzielenia kwalifikowanej pomocy medycznej - relacjonuje mł. bryg. Emil Deka z KP PSP w Brzezinach.

fot. KP PSP w Brzezinach