wersja testowa serwisu

Posiedzenie Prezydium Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego Województwa Łódzkiego

9cdc2dad23ccaada3b0603e247aaeed6_XL
fot. Urząd Marszałkowski w Łodzi

W czwartek (2 lipca) odbyło się spotkanie Prezydium Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego Województwa Łódzkiego. Wziął w nim udział Grzegorz Schreiber marszałek województwa łódzkiego.

Członkowie Rady skupili się na dwóch punktach. Pierwszym było omówienie sytuacji pracodawców i pracowników Centrum Handlowo – Rozrywkowego Sukcesja w Łodzi po ogłoszeniu upadłości właściciela Centrum.

W tym punkcie spotkania w dyskusji wzięli udział: Krzysztof Apostolis, prezes zarządu firmy Fabryka Biznesu, Krzysztof Piotrowski, pełnomocnik syndyka, a także przedstawiciele Komitetu Obrony Firm i Miejsc Pracy CH-R Sukcesja.

W drugim punkcie członkowie prezydium Rady zajęli się odpowiedzią na pytanie które skierował Michał Kurtyka Mister Klimatu oraz Andrzej Malinowski, przewodniczący Rady Dialogu Społecznego do Wojewódzkich Rad Dialogu Społecznego na temat realizacji w praktyce neutralności klimatycznej w województwie łódzkim do 2050 roku.

Wojewódzkie Rady Dialogu Społecznego są regionalnymi instytucjami dialogu społecznego w Polsce. W skład WRDS wchodzą reprezentanci pracodawców, pracowników, samorządu i strony rządowej. W skład prezydium rady wchodzą przedstawiciele każdej z reprezentatywnych organizacji związkowych oraz pracodawców z terenu województwa łódzkiego. Członkiem prezydium ze strony rządowej jest Wojewoda Łódzki, a ze strony samorządowej Marszałek Województwa Łódzkiego.

źródło: Urząd Marszałkowski w Łodzi (bg)