wersja testowa serwisu

Duży pożar w Nowym Gaju wyrządził ogromne straty. Strażacy walczyli z żywiołem kilka godzin

943ff0e5-e029-41dd-aeac-679d1fa45c3_20210427-122137_1
fot. KP PSP w Łęczycy

Kilka zastępów straży pożarnej walczyło z pożarem dwóch budynków w miejscowości Nowy Gaj (gm. Góra Św. Małgorzaty). Akcja gaśnicza trwała ponad trzy godziny.

W poniedziałek, 26 kwietnia o godz. 21:39 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Łęczycy wpłynęło zgłoszenie o pożarze drewnianej stodoły w miejscowości Nowy Gaj. Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów straży pożarnej, kierujący działaniem ratowniczym stwierdził, że pali się drewniana stodoła i budynek mieszkalny (pustostan). Jednocześnie KDR stwierdził, że zagrożone są sąsiednie budynki mieszkalne i gospodarcze.

- Działania straży pożarnej polegały na: zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu prądów wody w natarciu na palące się budynki, podaniu prądów wody w obronie na zagrożone budynki mieszkalne i gospodarcze, przeszukaniu terenu akcji w celu wykluczenia ewentualnych osób poszkodowanych, oświetleniu terenu akcji oraz pracach rozbiórkowych nadpalonych elementów konstrukcji dachu - relacjonuje Tomasz Suski z KP PSP w Łęczycy.

W wyniku pożaru spaleniu lub zniszczeniu uległy m.in. składowana w stodole słoma, zboże, a także maszyny rolnicze oraz dwa samochody. W akcji gaśniczej udział brało siedem zastępów straży pożarnej - po dwa z JRG Łęczyca i OSP Góra Św. Małgorzaty oraz po jednym z OSP Piątek, OSP Topola Królewska i OSP Marynki.

Zobacz zdjęcia: