wersja testowa serwisu

Bełchatowskie "Czempionki" bezkonkurencyjne na Mistrzostwach Polski!

czempionki
UKS Czempion

Zawodniczki UKS Czempion po raz kolejny popisały się świetną formą na arenie ogólnopolskiej. Podczas ostatnich Mistrzostw Polski U16 w Karpaczu bełchatowianki zdobyły złoty i brązowy krążek. Najcenniejszy medal udało się wywalczyć sztafecie 4x100 m, brąz powędrował w ręce Amelii Zochniak w biegu na 300 m ppł.

Ostatnie PZLA Mistrzostwa Polski U16, jakie rozegrane zostały w ostatni weekend września na stadionie olimpijskim im. I. Szewińskiej w Karpaczu, potwierdziły wysoką formę zawodniczek UKS Czempion. Bełchatowianki przywiozły z nich dwa krążki, w tym ten najcenniejszy – złoty.

W sztafecie 4x100 m na linii startu ustawiły się: Julia Jończyk, Małgorzata Domagała, Amelia Zochniak i Anna Olczyk. Ostatnia zawodniczka sztafety na metę wbiegła z czasem 48,82 s, co dało najwyższy stopień podium. Warto odnotować, że świeżo upieczone Mistrzynie Polski U16 miały dość dużą, bo liczącą aż 0,72 s, przewagę nad kolejną sztafetą. LKS Vectra Włocławek bieg ukończyła bowiem z czasem 49,54 s.

Złoto sztafety to nie jedyny sukces, jakim w zawodach rozgrywanych 25 i 26 września w Karpaczu mogą pochwalić się młode czempionki. Amelia Zochniak z czasem 43,71 s zdobyła indywidualnie brąz w biegu na 300 m ppł.
Wszystkim zawodniczkom oraz ich trenerom gratulujemy sukcesu i życzymy kolejnych udanych, medalowych startów.

Pełne wyniki wszystkich konkurencji rozgrywanych podczas PZLA Mistrzostwa Polski U16 znaleźć można na stronie Polskiego Związku Lekkiej Atletyki >>> KLIK.