Najważniejsze wideo w elc24

ZUS: W Łódzkiem wypłacono już ponad 236 tys. świadczeń na wyprawkę szkolną

300

Większość rodziców, złożyła już wnioski o świadczenie z programu „Dobry Start". W sumie, w Łódzkiem wypłacono już ponad 236,3 tys. świadczeń „300 plus", na kwotę ok. 70,9 mln zł. Ostateczny termin na złożenie wniosku, mija 30 listopada.

Do ZUS-u cały czas wpływają wnioski o świadczenie 300 plus z programu „Dobry Start". Jak dotąd 
w całym kraju ponad 3 mln uprawnionych złożyło wniosek o wyprawkę szkolną na blisko 4,3 mln dzieci. W województwie łódzkim o jednorazowe wsparcie rodzice i opiekunowie złożyli 184,5 tys. wniosków na niemal 256 tys. dzieci. Wypłata świadczeń realizowana jest na bieżąco. Do rodzin w całym kraju trafiło blisko 1,2 mld zł.

Środki z programu „Dobry Start" przysługują rodzicom uczniów do 20. roku życia, a jeśli mają orzeczoną niepełnosprawność – to do ukończenia 24. roku życia. 300 zł nie przysługuje na dzieci uczące się w zerówkach i dla studentów, nawet jeśli są w wieku uprawniającym do świadczenia.

Nie przegap terminu!

O 300 zł na wyprawkę szkolną można ubiegać się tylko do 30 listopada. Złożenie wniosku po tym terminie będzie możliwe tylko w sytuacji, gdy dziecko powyżej 20. roku życia uzyska orzeczenie 
o niepełnosprawności po 30 listopada. 

Wnioski można składać tylko drogą elektroniczną, za pośrednictwem aplikacji mobilnej mZUS, Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, bankowości elektronicznej i portalu Emp@tia.

Rodzice, którzy złożyli do 31 sierpnia poprawnie wypełniony wniosek, świadczenie 300 plus otrzymają do końca września. Ci, którzy złożą go we wrześniu lub dopiero w październiku, czy listopadzie dostaną wsparcie w ciągu dwóch miesięcy od złożenia wniosku.