Najważniejsze wideo w elc24

ZUS: Szkolenie na temat świadczenia wspierającego dla osób z niepełnosprawnością – spotkanie z ekspertem ZUS w GOPS w Piątku

freepik

Zakład Ubezpieczeń Społecznych I Oddział w Łodzi, Biuro Terenowe w Łęczycy, zaprasza wszystkich zainteresowanych na spotkanie dotyczące nowego świadczenia wspierającego dla osób z niepełnosprawnościami, o które można ubiegać się od stycznia br. Szkolenie odbędzie się 24 stycznia w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Gminie Piątek. 

W ramach szkolenia eksperci z ZUS opowiedzą o tym jak wygląda proces wnioskowania o świadczenie wspierające. Wyjaśnią, dlaczego najpierw należy wnioskować do wojewódzkiego zespołu ds. orzekania o niepełnosprawności o ustalenie poziomu potrzeby wsparcia, a dopiero potem, posiadając już ostateczną decyzję z WZON-u - wnioskować do ZUS-u. Eksperci wyjaśnią w jaki sposób składać wniosek, wytłumaczą od czego zależy prawo do świadczenia wspierającego, czas, w którym można wnioskować o świadczenie do ZUS-u oraz od czego zależy wysokość świadczenia. Wykażą też jaki ma wpływ świadczenie wspierające na inne posiadane świadczenia.

Szkolenie rozpocznie się 24 stycznia o godzinie 10:00 w siedzibie Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Piątku, przy ul. Łowickiej 4 (wejście od strony rzeki). Zainteresowanych szkoleniem prosimy o wcześniejszą rezerwację miejsca pod numerem telefonu 24 722 13 64.