wersja testowa serwisu

Złodziejskie trio zatrzymane przez policję. Kradli w sklepach i na stacji paliw, uciekając rozbili auto o drzewo

263-12830_20210403-080533_1
fot. KPP w Łowiczu

Łowiccy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn, którzy po kradzieżach sklepowych oraz paliwa, próbowali uciekać. W krótkim czasie wszyscy zostali zatrzymani. Dwaj z nich przestępstw dopuścili się w warunkach recydywy, a dodatkowo jeden z nich był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności.

31 marca 2021 roku około godziny 18.30 dyżurny otrzymał zgłoszenie o kradzieży paliwa na jednej ze stacji paliw w Łowiczu. Z informacji wynikało, że po kradzieży Renault odjechało się w kierunku Kutna. Dyżurny natychmiast skierował we wskazany rejon policjantów w poszukiwaniu wskazywanego pojazdu.

Po chwili w miejscowości Szymanowice doszło do zdarzenia drogowego, gdzie Renault uderzyło w drzewo. Okazało się, że pojazdem jechało trzech mężczyzn, dwóch z nich uciekło w kierunku lasu jeszcze przed przyjazdem policji. Kolejny patrol sprawdzający teren w krótkim czasie odnalazł obu mężczyzn, którzy mieli przy sobie ekspres do kawy o wartości ponad 300 złotych.

Wszyscy zostali zatrzymani. To mieszkańcy powiatu sochaczewskiego w wieku 18, 25 i 26 lat. Mundurowi ustalili kierującego pojazdem. To 25-latek, który miał prawie 0,9 promila alkoholu w organizmie. Policjanci w pojeździe znaleźli i zabezpieczyli markowe słodycze o wartości ponad 500 złotych. Śledczy ustalili, że podejrzewani towar ukradli chwilę wcześniej w łowickich marketach.

Wszyscy usłyszeli po dwa zarzuty kradzieży towaru w marketach o łącznej wartości ponad tysiąc złotych. Dodatkowo 25-latek usłyszał zarzut kierowania w stanie nietrzeźwości. Odpowie też za popełnione wykroczenia związane ze spowodowaniem zagrożenia w ruchu drogowym, brakiem uprawnień, kradzieżą tablic rejestracyjnych i paliwa na kwotę około 150 złotych. Ponadto 25- i 26-latek dopuścili się przestępstw w warunkach recydywy, za co grozi wyższy wymiar kary niż 5 lat pozbawienia wolności. 25-latek był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności. Trafi do aresztu.

źródło: KPP w Łowiczu