wersja testowa serwisu

Złodziej sklepowy w rękach łowickich policjantów. "Wpadł", bo wszczął domową awanturę

Złodziej sklepowy w rękach łowickich policjantów. "Wpadł", bo wszczął domową awanturę
fot. KPP w Łowiczu

18-latek trafił na 3 miesiące do aresztu po tym jak dopuścił się czterech przestępstw. Kradzieży rozbójniczej i kradzieży w warunkach recydywy, za co grozi mu kara co najmniej 10 lat pozbawienia wolności.

20 lipca 2020 roku łowiccy policjanci zostali wezwani na interwencję domową w gminie Bielawy, gdzie doszło do awantury. Sprawca groził jednemu z domowników, a po przybyciu na miejsce policjantów, pijany mężczyzna znieważył funkcjonariuszy oraz zmuszał do zaniechania prawnej czynności służbowej.

18-latek został zatrzymany. Jak ustalili policjanci mężczyzna popełnił cztery przestępstwa. Oprócz gróźb karalnych i znieważenia funkcjonariuszy trwały bowiem czynności prowadzone przez funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego w sprawie kradzieży rozbójniczej i kradzieży. Policjanci ustalali miejsce pobytu podejrzewanego o te przestępstwa mężczyzny.

Do kradzieży rozbójniczej doszło w połowie czerwca, w centrum Łowicza, gdzie sprawca ukradł butelkę wódki, a następnie użył przemocy wobec pracownika ochrony i uciekł. Dzięki dobremu rozpoznaniu, kryminalni ustalili sprawcę przestępstwa. Do kradzieży zaś doszło w maju tego roku, gdzie w sklepie rtv-agd ukradł telefon o wartości ponad 1500 zł.

Jak się okazało przestępstw kradzieży rozbójniczej i kradzieży dopuścił się w warunkach recydywy, dlatego grozi mu teraz wyższy wymiar kary niż 10 lat pozbawienia wolności. Decyzją Sądu Rejonowego w Łowiczu 18-latek został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Łowiczu.

źródło: KPP w Łowiczu