wersja testowa serwisu

Złodziej-recydywista w rękach policji. Próbował okraść sklep, został zatrzymany dzięki ekspedientce i klientowi

263-116734
fot. KPP w Łowiczu

Ekspedientka i klient sklepu ujęli 32-latka tuż po kradzieży rozbójniczej. Mężczyzna został przekazany policjantom i nie uniknie kary. Sąd aresztował go na 3 miesiące.

Do zdarzenia doszło 16 lipca 2020r przed godziną 19:00 w sklepie w rejonie ulicy Stanisławskiego w Łowiczu. Do wnętrza wszedł mężczyzna i zatrzymał się przy linii kas. Następnie zabrał kilkanaście paczek papierosów i rzucił się do ucieczki. Pracownica sklepu zareagowała natychmiast i wspólnie z jednym z klientów ujęli mężczyznę.

Przyłapany na kradzieży mężczyzna szarpał się i groził ekspedientce, używając siły fizycznej. Po otrzymaniu zgłoszenia policjanci przejęli 32-latka i przewieźli go do policyjnego aresztu. W chwili zatrzymania miał około 1,5 promila alkoholu w organizmie. Skradziony towar powrócił na sklepowe półki.

Po wytrzeźwieniu mieszkaniec Łowicza usłyszał zarzut kradzieży rozbójniczej, za co grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Ponieważ przestępstwa tego dopuścił się w warunkach tzw. recydywy, grozi mu wymiar kary zwiększony o połowę. Decyzją Sądu Rejonowego w Łowiczu 32-latek trafił do aresztu na 3 miesiące.

Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Łowiczu. Na wyróżnienie zasługuje postawa osób, które zdecydowanie zareagowały i udaremniły ucieczkę sprawcy. Dzięki temu 32-letni łowiczanin trafił za kratki.

źródło: KPP w Łowiczu