wersja testowa serwisu

Zielona Strefa - Ochrona Zwierząt i Środowiska. Za nami spotkanie z KPP w Łowiczu

263-139337
fot. KPP w Łowiczu

Policja wyrażając szczególną troskę o zwierzęta oraz pragnąc zapewnić im lepszą ochronę podejmuje działania ukierunkowane na zwalczanie nieludzkiego ich traktowania. 19 listopada w celu zacieśnienia współpracy w tym zakresie odbyło się spotkanie z przedstawicielami Łowickiego Stowarzyszenia Przyjaciół Zwierząt.

W Komendzie Powiatowej Policji w Łowiczu odbyło się doskonalenie zawodowe dla funkcjonariuszy we współpracy z Łowickim Stowarzyszeniem Przyjaciół Zwierząt, mające na celu właściwe i skuteczne reagowanie na ujawnione przestępstwa i wykroczenia przeciwko zwierzętom. Podczas spotkania przypominano przepisy Ustawy o ochronie zwierząt stosowane przez przedstawicieli organów ścigania, wymiaru sprawiedliwości oraz gmin. W tym kontekście pogłębiono współpracę ze stowarzyszeniem. Dotychczasowa wieloletnia współpraca pozwoliła na wypracowanie dobrych praktyk skutkujących sprawnym i kompetentnym działaniem w tej kwestii.

- Przypominamy, że jeśli posiadamy informacje o nieuzasadnionym i niehumanitarnym zabijaniu zwierząt, znęcaniu się nad nimi poprzez m.in. przetrzymywanie ich w niewłaściwych warunkach bytowania oraz oferowaniu do sprzedaży lub kupna zwierząt i roślin zagrożonych wyginięciem – CITES (www.mos.gov.pl/cites-ma) prosimy o kontakt - mówią policjanci.

Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dodatkowo istnieje możliwość zgłoszenia poprzez Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa podejrzeń zaistnienia czynów zabronionych popełnionych przeciwko zwierzętom i środowisku, w szczególności znęcanie się nad zwierzętami, kłusownictwo, zdarzenia drogowe z udziałem zwierząt leśnych, dzikie wysypiska śmieci, niszczenie zieleni, nielegalna wycinka drzew oraz poruszanie się po terenach leśnych quadami.