wersja testowa serwisu

[ZDJĘCIA] Wojewoda łódzki z wizytą w powiecie łowickim. Otworzył Klub Seniora i dwie drogi

1__1___20200130-135713_1

Wczoraj (29 stycznia) wojewoda łódzki Tobiasz Bocheński otworzył w Bielawach klub Senior +, a w Wiskienicy Dolnej (gm. Zduny) uczestniczył w otwarciu drogi gminnej i powiatowej. Oba te przedsięwzięcia zostały dofinansowane z budżetu państwa.

Działanie klubów Senior + ma na celu aktywizację osób starszych. W placówkach Senior + znajdują się pomieszczenia przeznaczone m.in. do wspólnych spotkań oraz prowadzenia zajęć kulinarnych czy artystycznych. W Bielawach (pow. łowicki) z klubu Senior + będzie mogło korzystać 15 osób. Koszt inwestycji wyniósł 240 tys. zł z czego 150 tys. zł to dofinansowanie z budżetu państwa.

Na terenie województwa łódzkiego działa 12 Dziennych Domów Senior + oraz 13 klubów Senior +. W 2019 r. z rządowego dofinansowania skorzystało 17 placówek typu Senior +.

Po wizycie w Bielawach wojewoda łódzki Tobiasz Bocheński w Wiskienicy Dolnej (gm. Zduny, pow. łowicki) wziął udział oficjalnym otwarciu dróg: gminnej i powiatowej.

– To, że mogę uroczyście oddać te drogi do użytku jest efektem pracy wielu osób zatrudnionych w Urzędzie Gminy, Starostwie Powiatowym w Łowiczu oraz Łódzkim Urzędzie Wojewódzkim. Mam nadzieję, że w przyszłości tego typu okazji będzie w więcej – powiedział wojewoda łódzki.

Dofinansowanie remontu i przebudowy dróg wyniosło: 1.1 mln zł do drogi powiatowej (70 proc. wszystkich kosztów inwestycji) oraz 431 tys. zł do drogi gminnej (80 proc. wszystkich kosztów inwestycji). W ramach inwestycji wymieniono asfalt, przebudowano pobocza oraz dzięki rowom i terenom zielonym umożliwiono odprowadzanie ścieków. Remont i przebudowa dróg została sfinansowana z Funduszu Dróg Samorządowych.

W otwarciu klubu Seniora + oraz dróg uczestniczyli m. in.: Bogumiła Kapusta, dyrektor Wydziału Rolnictwa i Transportu Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego, Marcin Kosiorek, starosta łowicki, a także Waldemar Wojciechowski, radny Sejmiku Województwa Łódzkiego.

info: Łódzki Urząd Wojewódzki