wersja testowa serwisu

[ZDJĘCIA] Przerażający wypadek w gminie Jeżów. 3-letnie dziecko wpadło do studni z wodą

[ZDJĘCIA] Przerażający wypadek w gminie Jeżów. 3-letnie dziecko wpadło do studni z wodą

O godzinie 12:58, do stanowiska kierowania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Brzezinach, wpłynęło zgłoszenie dotyczące wypadku, do którego doszło w miejscowości Góra (gm. Jeżów). 

Zgłoszenie dotyczyło 3-letniego dziecka, które wpadło do studni z wodą. Na miejsce niezwłocznie zadysponowano 4 zastępy straży pożarnej - dwa OSP Jeżów oraz dwa PSP Brzeziny. Po chwili, wezwany został także Zespół Ratownictwa Medycznego, Specjalistyczna Grupa Wysokościowa z Łodzi oraz Zespół Ratownictwa Wodnego.

Po przybyciu na miejsce okazało się, iż faktycznie, w studni o głębokości około 9-10 metrów znajduje się 3-letni chłopiec, a wraz z nim jego ojciec. Mężczyzna zszedł do studni, aby do czasu przyjazdu pomocy, zabezpieczyć swoje dziecko.

Do studni, z pomocą liny i szelek zszedł strażak z OSP Jeżów, który sprawnie wyciągnął dziecko i asekurował ojca.

Dziecko po wydobyciu było przytomne, nie miało obrażeń zewnętrznych. Zapłakane i wyziębione, zostało przekazane Zespołowi Ratownictwa Medycznego.

Według wstępnych oględzin, w studni znajdowało się około 30 cm wody. 3-latek miał wyjątkowo dużo szczęścia, że upadek nie spowodował uszkodzeń zewnętrznych ciała. Co do obrażeń wewnętrznych, nie jest póki co znany jego stan - poddane jest teraz kompleksowym badaniom.

- Obecnie trwają na miejscu oględziny i przesłuchiwani są świadkowie, czyli osoby, które były w okolicach miejsca zdarzenia - mówi EBR24 dyżurny KPP w Brzezinach. Decyzja, co do postawienia ewentualnych zarzutów w tej sprawie, zapadnie prawdopodobnie dopiero jutro - dodaje.

Zobacz poniżej zdjęcia z akcji ratowniczej (foto: OSP Jeżów):