wersja testowa serwisu

[ZDJĘCIA] Łowiccy policjanci ponownie uderzyli w "narkobiznes". Dwie osoby zatrzymane, grożą im po 3 lata więzienia

263-108238

Łowiccy kryminalni zabezpieczyli prawie 140 gramów narkotyków. Zatrzymanych zostało w tej sprawie również dwóch mężczyzn. Grozi im teraz kara do 3 lat więzienia.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego łowickiej komendy prowadząc działania mające na celu zwalczanie przestępczości narkotykowej na terenie gminy Nieborów i Łyszkowice wytypowali dwóch mężczyzn mogących posiadać środki odurzające.

12 lutego podczas przeszukania ich miejsc zamieszkania stróże prawa znaleźli i zabezpieczyli łącznie prawie 139 gramów marihuany oraz niewielką ilość amfetaminy. Obaj 26-latkowie zostali już przesłuchani. Usłyszeli zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, za co grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

To kolejne efekty pracy na rzecz przeciwdziałania narkomanii. Pod koniec stycznia 2020 roku łowiccy policjanci zatrzymali 25-letniego dilera narkotykowego i zabezpieczyli prawie kilogram różnego rodzaju narkotyków. Mężczyzna trafił już za kratki.

Szef łowickiej Policji zapowiadał kontynuowanie walki z przestępczością narkotykową i często stróże prawa zatrzymują na terenie powiatu łowickiego osoby z mniejszymi ilościami substancji zabronionych.

12 lutego 2020 roku policjanci z Wydziału Prewencji zatrzymali 41-latka z powiatu łowickiego, który posiadał przy sobie ponad gram amfetaminy. Mężczyzna został zatrzymany po godzinie 2:00 na ulicy Stanisławskiego w Łowiczu. Do kolejnego zatrzymania doszło także 3 lutego około godziny 23:00 na Starym Rynku w Łowiczu. 26-letni łowiczanin posiadał niewielką ilość amfetaminy, zaś 1 lutego po godzinie 5:00 w Polesiu 23-latka z Sieradza posiadała niewielką ilość marihuany. Wszyscy usłyszeli również zarzuty z Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.