Zbliża się 12. Mały Och! Film Festiwal. Znamy program, trwa sprzedaż biletów

Zrzut-ekranu-2023-01-3-o-11.41.45

Łowicki Ośrodek Kultury i Kino Fenix w Łowiczu zapraszają dzieci i młodzież do udziału w 12. Edycji Małego Och! Film Festiwalu.

W czasie festiwalu odbywającego się w dniach 16-27 stycznia 2023 r. będzie można zobaczyć 8 nowych filmów, wziąć udział w warsztatach, pokazach iluzjonistycznych oraz w wycieczce do Łodzi z przewodnikiem PTTK. Jeden z filmów, na prośbę widzów, zostanie wyświetlony jeszcze raz. Wcześniej można go było obejrzeć w ramach Festiwalu Kino Dzieci. Wszystkie filmy przepełnione są wysokimi walorami edukacyjnymi i zostały docenione na wielu festiwalach europejskich. Pochodzą z kinematografii dziecięcej Niderlandów, Francji, Niemiec, Polski, Czech, Słowacji i krajów skandynawskich.

Na scenie festiwalowej dla dzieci będzie czarował uwielbiany iluzjonista Damian Spętany. Sala kinowa na ten czas, dwukrotnie zamieni się w teatr. W drugim tygodniu zorganizowana zostanie wycieczka do Łodzi. Głównym celem wyprawy z przewodnikiem PTTK, będą poszukiwania bohaterów dawnych „kultowych" animacji studia Se-Ma-For. Nie zabraknie również warsztatów. W pierwszym tygodniu odbędą się warsztaty z makramy, a w drugim zabawy z ulubionymi filmowymi bohaterami.

Na wszystkie wydarzenia obowiązują bilety wstępu. Bilety na wydarzenia festiwalowe są do nabycia w kasie kina Fenix od 2 stycznia 2023 roku w godzinach 15:00 - 20:00 oraz online na stronie www.lok.art.pl.

PROGRAM:

Poniedziałek, 16 stycznia 2023 r.

Film otwarcia: YUKU I MAGICZNY KWIAT – godz.10:00, film animowany, Belgia, Francja 2022, 65 min. Wiek: 6+ (dubbing).

Na szczycie najwyższej góry rośnie magiczny kwiat dający wieczne światło. Mała myszka Yuku chce go zdobyć dla swojej babci, która gaśnie. Jej podróż jest długa i pełna przeszkód, ale dzięki swojemu ukulele i piosenkom, które śpiewa, Yuku nawiązuje wiele przyjaźni, co okazuje się najważniejsze i najcenniejsze w tej przygodzie. To niezwykła animacja dla widzów w każdym wieku. Film miał swoją światową premierę na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Animowanych w Annecy. Roztapiająca serca muzyczna animacja zachwyciła widzów 9. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Kino Dzieci. Film zdobył nagrodę Stowarzyszenia Kin Studyjnych.

Kino Fenix, cena biletu 10 zł.

ŚWIAT BUSTERA - godz. 12:00 film fabularny, Dania 2022, 92 min., wiek: 8+ (dubbing)

Jedenastoletni Buster uwielbia swoje życie. Jest urodzonym optymistą, który wie, że czasem życie rzuca kłody pod nogi, ale przy odrobinie magii i dużej dawce miłości ostatecznie ze wszystkim można sobie poradzić. Zawsze chętnie pomaga młodszej kulejącej siostrze, rodzicom i swojemu dobremu przyjacielowi, panu Larsenowi, który tak jak Buster jest „mistrzem magii". Tego lata chłopak ma nadzieję zostać gwiazdą pokazu talentów, ale jednocześnie ma całkiem sporo na głowie… 

Kino Fenix, cena biletu 10 zł

WARSZTATY MAKRAMOWE „ARANŻERIA" - godz. 12:00 i 14:00 (spotkanie 1), wiek: 8+

Makrama to technika wiązania sznurków, za pomocą której możemy wykonać wiele ciekawych dekoracji. Uczy cierpliwości i rozwija kreatywność. W makramie wszystkie węzły wykonuje się bez użycia szydełka, drutów czy igieł. Na warsztatach uczestnicy wykonają skrzata, aniołka oraz kilka rodzajów breloków. Dla odważnych dzieci spróbujemy bardziej skomplikowanych splotów np. kwietniki, makramowe liście czy inne do dekoracji ścian.

Sala plastyczna ŁOK, I piętro, ilość miejsc 15, cena biletu 15 zł.

Wtorek, 17 stycznia 2023 r.

PRZYTUL MNIE. POSZUKIWACZE MIODU – godz.10:00 film animowany, Polska 2022, 70 min., wiek: 5+ (dubbing)

Gdzie się podział cały miód?! Mały Miś marzy o słodkim urodzinowym torcie, jednak zapasy ulubionego przysmaku przepadły. Wspólnie z Tatą Misiem wyruszają do Złotej Krainy, aby zdobyć najważniejszy składnik ciasta. Na rozbrykanego Misia i ostrożnego Tatę czeka wielka przygoda! Ulewa zniszczyła wszystkie słoiki pysznego miodku. Nic nie uchowało się także w pszczelich kryjówkach. Mały Miś pragnie wyruszyć do Złotej Krainy w poszukiwaniu niezastąpionego składnika urodzinowego tortu. Niezawodnym kompanem wycieczki okaże się Tata Miś, który początkowo niechętnie zgadza się na wspólną wyprawę przez las. Czy podczas niezwykłej przygody Mały Miś zdoła wykazać się odwagą i samodzielnością? Podróż w nieznane to przecież wielka frajda! Wszystko, żeby uratować urodzinowy tort.

Film oparty na bestsellerowej książce Przemysława Wechterowicza i Emilii Dziubak to to pierwsza od lat polska animacja dla całej rodziny.

Kino Fenix, cena biletu 10 zł.

MIODZIOWY POKAZ ILUZJI DAMIANA SPĘTANEGO - godz. 12:00 wiek: 5+

Pokaz iluzji dla dzieci w wykonaniu finalisty programu „Mam Talent" Damiana Spiętego to niesamowita przygoda, która przeniesie wszystkich do cudownego świata magii i czarów ! Na scenie nie zabraknie ... miodu! Ten program to gwarancja dobrej zabawy i niezapomnianych wrażeń dla całych rodzin. Pobudzi wyobraźnię, przyciągnie uwagę i zaktywizuje uczestników.

Kino Fenix, cena biletu 20 zł

WARSZTATY MAKRAMOWE „ARANŻERIA" - godz. 12:00 i 14:00 (spotkanie 2) wiek: 8+

Sala plastyczna I piętro, ilość miejsc 15, cena biletu 15 zł

Środa 18 stycznia 2023 r.

PAMIĘTNIKI TATUSIA MUMINKA – godz.10:00 film animowany, Finlandia, Polska 2021, 74 min., wiek: 5+ (dubbing)

„Pamiętniki Tatusia Muminka" to polska koprodukcja na podstawie ukochanych książek Tove Jansson. Sentymentalna gratka dla nieco starszych i coś całkowicie odmiennego dla młodych widzów, którzy mogą poznać Muminki na nowo. W odległej krainie leży Dolina Muminków, urzekające, przyprawiające o zdumienie miejsce pełne tajemnic. Spokojne wieczory sprzyjają snuciu niebywałych opowieści z przeszłości, a Tatuś Muminka ma ich całkiem sporo. On też był kiedyś małym Muminkiem i nie uwierzycie, co wtedy robił! Latający statek, bal u króla, morskie przeprawy… Czy Tatuś Muminka spełnił marzenia i został w młodości prawdziwym łowcą przygód? Samotne wędrówki, tajemnicza Buka i podwodny świat to dopiero początek historii! Młody Tatuś Muminka zabiera nas w swoje pełne przygód dzieciństwo, odkrywa nowe, niezwykłe krainy, a po drodze spotyka wspaniałych, dobrze nam znanych przyjaciół.

Kino Fenix, cena biletu 10 zł

WARSZTATY MAKRAMOWE „ARANŻERIA" - godz. 12:00 i 14:00 (spotkanie 3) wiek: 8+

Sala plastyczna I piętro, ilość miejsc 15, cena biletu 15 zł

Czwartek 19 stycznia 2023 r.

PRZEDSTAWIENIE TEATRALNE „BRZYDKIE KACZĄTKO" - godz.10:00 wiek: 4+

Małe Formy Teatralne Widowisko z Krakowa przedstawią własną wersję klasyki literackiej dla dzieci. Piękna baśń Hansa Christiana Andersena wymyślona już w XIX wieku to historia łabędziątka, które wykluwa się z jaja wysiedzianego przez kaczkę, odrzuconego z własnego podwórka ze względu na odmienność i brzydotę. Każdy z nas ma w sobie ukryte piękno – to przesłanie, które każde dziecko zabierze ze sobą po obejrzeniu spektaklu.

Kino Fenix, cena biletu 10 zł.

WARSZTATY MAKRAMOWE „ARANŻERIA" - godz. 12:00 i 14:00 (spotkanie 4) wiek: 8+

Sala plastyczna ŁOK I piętro, ilość miejsc 15, cena biletu 15 zł

Piątek 20 stycznia 2023 r.

COMEDY QUEEN – godz.10:00 film fabularny, Szwecja 2022, 93 min., wiek: 12+ (dubbing)

Porywająca historia 13-letniej Sashy, która mimo przeogromnego smutku nie daje sobie przyzwolenia na płacz. Po śmierci mamy postanawia zostać stand-uperką, chcąc przywrócić uśmiech na twarzach innych – szczególnie swojego taty. Świetnie zagrany, poruszający do głębi triumf skandynawskiego kina dla młodego widza. Film otrzymał Kryształowego Niedźwiedzia za najlepszy film dla dzieci na festiwalu Berlinale oraz nominację do Europejskiej Nagrody Filmowej.

Kino Fenix, cena biletu 10 zł.

WARSZTATY MAKRAMOWE „ARANŻERIA" - godz. 12:00 i 14:00 (spotkanie 5) wiek: 8+

Sala plastyczna ŁOK, I piętro, ilość miejsc 15, cena biletu 15 zł

Poniedziałek 23 stycznia 2023

MECZ O WSZYSTKO – godz.10:00 film fabularny, Niderlandy,Niemcy 2022, 90 min., wiek: 9+ (dubbing)

Dylan to pasjonat piłki nożnej, który pod okiem swojego taty - trenera ambitnie pracuje na upragnione zwycięstwo w turnieju. Niestety nieszczęśliwy wypadek sprawia, że pełen zapału młody napastnik musi poruszać się za pomocą wózka inwalidzkiego. Jego miejsce w turnieju zajmuje najlepszy przyjaciel z drużyny, który staje się nowym liderem zespołu. Dylan, pomimo trudności, nadal jest zdeterminowany, aby wygrać Złoty Puchar. Czy zdoła zmierzyć się z nową, wymagającą sytuacją?

„Mecz o wszystko" to podnosząca na duchu historia o ograniczeniach, które mogą obudzić niezwykłą siłę. Wyróżniony na 9. MFF Kino Dzieci film to opowieść o prawdziwej przyjaźni i nieoczekiwanym zwycięstwie, nie tylko na boisku. 

Kino Fenix, cena biletu 10 zł

WARSZTATY „BĄDŹ KREATYWNY ZE SWOIM BOHATEREM" - godz.12:00 spotkanie 1 „To nie Wypanda – czyli gra emocji"wiek: 6+

Warsztaty plastyczne poświęcone emocjom, mające na celu rozwijanie umiejętności społeczno-emocjonalnych i komunikacyjnych oraz wspieranie poprzez zabawę odnalezienia równowagi pomiędzy wysiłkiem intelektualnym, przeżywaniem emocji i odprężeniem. Tworzenie kolaży według wybranej przez siebie emotki.

Sala plastyczna ŁOK, I piętro, ilość miejsc 15, cena biletu 10 zł.

Wtorek, 24 stycznia 2023 r.

NAWET MYSZY IDĄ DO NIEBA – godz.10:00 film animowany, Czechy, Słowacja, Francja Polska 2021, 87 min., wiek: 6+ (dubbing)

Porywająca animacja o odwadze i z pozoru niemożliwej przyjaźni między odwiecznymi wrogami: myszką i lisem, których los niespodziewanie rzuca w wir przygód i zaświaty. Choć czasem myszka potwornie się boi, zrobi wszystko, by inni tego nie zauważyli. Jak na tak małe zwierzątko jest bardzo uparta, a popisy to jej specjalność. Za wszelką cenę chce być najszybsza, najbystrzejsza i najdzielniejsza. By to udowodnić, zaryzykuje nawet spotkanie z lisem. Pech sprawia, że zamiast wyjść z tego cało, razem trafią do krainy, która okazuje się… niebem. Nie oznacza to jednak końca przygody. Wręcz przeciwnie! Przed bohaterami wyboista droga, podczas której będą musieli przeprawić się przez gorące źródła, rozwiązać zagadki z przedziwnego wesołego miasteczka i stawić czoła mrocznej Wszechpuszczy. Najtrudniejszym zadaniem okazuje się jednak pokonanie własnych lęków i głęboko zakorzenionych uprzedzeń. Czy bohaterom uda się odnaleźć wspólny język? Oto opowieść, która udowadnia, że w przyjaźni nie ma rzeczy niemożliwych! Nagradzana na światowych i europejskich festiwalach historia to ekranizacja czeskiej książki dla dzieci autorstwa uwielbianej Ivy Procházkovej. 

Kino Fenix. Cena biletu 10 zł.

WARSZTATY „BĄDŹ KREATYWNY ZE SWOIM BOHATEREM" - godz.12:00 spotkanie 2 „Bańkowa przygoda z Baby Shark" wiek: 6+

Warsztaty bańkowe to wspieranie poprzez zabawę przeżywania emocji i odprężenia. Uczestnicy stworzą własny, bezpieczny płyn do produkcji baniek, które powstaną na specjalnych planszach. Pojawią się bańki pianowe, dymne, ogniowe oraz te zamykanie w „bańce". Wszyscy przypomną sobie z animatorką kolory i nazwy zwierząt w języku angielskim, wspólnie zaśpiewają piosenkę „Baby Shark".

Sala plastyczna ŁOK , I piętro, ilość miejsc 15. Cena biletu 10 zł.

Środa, 25 stycznia 2023 r.

WYCIECZKA DO TEATRU PINOKIO W ŁODZI – godz.10:00 SPEKTAKL „WOJNOKRAKA" I ZWIEDZANIE BAJKOWEJ ŁODZI wiek: 8+

Spektakl „Wojnokraka" to teatralna odpowiedź na sytuację za naszą wschodnią granicą. Poprzez wykorzystanie baśniowych motywów i plastycznych metafor opowiemy o wojnie i emocjach, które towarzyszą nam tu i teraz. Jako twórcy czujemy się współodpowiedzialni za to, jak będą wyglądały pierwsze spotkania i relacje pomiędzy dziećmi z Polski i Ukrainy. Dlatego „Wojnokraka" to także opowieść o byciu „nowym" na podwórku, o potrzebie komunikacji i przyjaźni.

Po spektaklu razem z przewodnikiem PTTK ruszymy na akcję Bajkowa Łódź czyli odnalezienie rzeźb bohaterów bajek animowanych powstających w łódzkim Semaforze (Miś Uszatek, Pingwin Pik - Pok, Filemon i Bonifacy, Wróbelek Ćwirek i inni).

Cena biletu 50 zł (40 miejsc)

Czwartek 26 stycznia 2023

VINSKI I PYŁ NIEWIDZIALNOŚCI – godz.10:00 film fabularny, Finlandia 2021, 85 min., wiek: 9+ (dubbing).

Vinski to nieśmiały 10-latek wychowywany przez nieco nadopiekuńczą mamę. Kiedy spotyka tajemniczego aptekarza, który ofiarowuje mu pył niewidzialności, jego życie diametralnie się zmienia. Otrzymuje bowiem magiczny proszek, który pozwala mu stać się niewidzialnym i przechodzić przez ściany. Na początku Vinski wykorzystuje swoje nowe moce do żartów, ale z czasem uczy się, że bycie bohaterem wymaga mądrości oraz umiejętności pozostania w cieniu. Na nieszczęście Vinskiego banda oszustów wkrótce zainteresuje się tajemnicą niewidzialności.

Kino Fenix. Cena biletu 10 zł

WARSZTATY „BĄDŹ KREATYWNY ZE SWOIM BOHATEREM" - godz.12:00. Spotkanie 3 „Szalony świat Minionków", wiek: 6+ Warsztaty plastyczne o odróżnianiu dobra i zła, inspirowane postaciami filmowych Minionków. Wszystkich uczestników czeka świetna zabawa ze stworkami, które samodzielnie stworzą ze starych rękawiczek. Pod okiem animatora wypełnią je guzikami i tasiemkami według własnego pomysłu.

Sala plastyczna, I piętro, ilość miejsc 15, cena biletu 10 zł.

Piątek, 27 stycznia 2023 r.

PRZEDSTAWIENIE TEATRALNE „W KRAINIE WIECZNEGO ŚNIEGU" - godz.10:00 wiek: 4+

Spektakl w wykonaniu Małych Form Teatralnych Widowisko z Krakowa opowiada o przyjaźni, która może się roztopić jak największy lód. Obejrzymy przygody małej dziewczynki Tuli, która próbuje pomóc niedźwiadkowi Tipo znikającemu w tajemniczych okolicznościach. Tula rusza na poszukiwanie swojego przyjaciela. Dziewczynka będzie musiała wykazać się wielką odwagą przemierzając arktyczną tundrę. Czy uda jej się odnaleźć przyjaciela? Spektakl uczy przyjaźni, dbania o drugą osobę i wytrwałości w dążeniu do celu. Kino Fenix. Cena biletu 10 zł

Film zamknięcia: MŁODY WINNETOU - godz.13:00. Film fabularny, Niemcy 2021, 103 min., wiek: 6+ (dubbing).

Codzienność w plemieniu Apaczów nie jest łatwa. Życie na Dzikim Zachodzie pełne jest ryzyka i niebezpieczeństw. Na syna wodza Inczu-czuna czeka długa droga spełnienia wymagań swojego ojca. Ciąży na nim odpowiedzialność za całe plemię i przejęcie obowiązków przyszłego przywódcy. Wkrótce jednak 12-letniego Indianina Winnetou czeka prawdziwy sprawdzian życia. Kiedy nadchodzi niebezpieczeństwo i całe plemię zagrożone jest głodem, wraz ze swoją siostrą i przyjacielem wyruszają na pełną niezapomnianych wrażeń wyprawę by uratować plemię Apaczów. Jak poradzą sobie z tym zadaniem i czy będą potrafili wspólnie pokonać wszystkie przeciwności pojawiające się na ich drodze? Film inspirowany serią książek autorstwa Karola May'a.

Kino Fenix. Cena biletu 10 zł.

źródło: UM Łowicz