Najważniejsze wideo w elc24

Akcja "Wszystkich Świętych": Z powietrza, w patrolach drogowych i pieszych. Jakie są pierwsze statystyki akcji policji?

216-180762
KWP w Łodzi

7 wypadków drogowych, 8 osób rannych i 21 nietrzeźwych kierowców – łódzcy policjanci wstępnie podsumowali stan bezpieczeństwa na drogach naszego garnizonu pierwszych dwóch dni Działań Wszystkich Świętych.

Policyjna Akcja „Wszystkich Świętych" rozpoczęła się 31 października i potrwa do 5 listopada. Mundurowi z całego województwa w znacznych siłach obecni byli i są na drogach dojazdowych do miast i w okolicach cmentarzy.  Mundurowi patrolowali ulice pieszo, z radiowozów, ale także i z powietrza wykorzystując policyjny śmigłowiec. 

- Wstępnie podsumowaliśmy dni, podczas których przy nekropoliach było tłoczno, a na głównych ciągach komunikacyjnych naszego regionu panował wzmożony ruch. Przedstawione dane wskazują jednoznacznie, iż pierwsze dni działań w porównaniu do roku ubiegłego były znacznie bezpieczniejsze - przekazuje aspirant Aneta Błędniak-Kałka z drogówki Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi.

Na drogach naszego województwa nikt nie zginął. Policjanci odnotowali 7 wypadków drogowych, w których 8 osób zostało rannych. Policjanci ujawnili też 21 nietrzeźwych kierowców. 

- W roku 2022 w pierwszych dwóch dniach akcji odnotowaliśmy 15 wypadków drogowych, w których zginęły 2 osoby, a 20 zostało rannych, zatrzymano 19 nietrzeźwych kierujących - dodaje Aneta Błędniak-Kałka z KWP w Łodzi i dodaje: Niezmiennie apelujemy, nie wsiadajmy za kierownicę będąc pod wpływem alkoholu. Ryzykujemy nie tylko swoim życiem, ale też życiem innych uczestników ruchu drogowego. Pamiętajmy! Nasze bezpieczeństwo w dużej mierze zależy od nas samych, przestrzegajmy przepisów ruchu drogowego.

CZYTAJ >>> Roztrzaskane bmw to był dopiero początek kłopotów 41-latka. Nietypowy finał kolizji, z A1 wprost do policyjnej celi [Foto]