wersja testowa serwisu

Wzornik wycinanek łowickich: W Muzeum w Łowiczu odbędą się podsumowanie projektu i promocja wydawnictwa

Zrzut-ekranu-2020-10-14-o-16.21.12

Muzeum w Łowiczu zaprasza na promocję wydawnictwa „Wzornik wycinanek łowickich" oraz podsumowanie projektu „Wycinanka łowicka – animacja, integracja, kreacja". Wydarzenie odbędzie się 24 października o godz. 16.00.

Muzeum w Łowiczu opracowało i wydało bardzo ciekawą publikację: Wzornik wycinanek łowickich, dzięki której będzie można poznać historię łowickiej wycinanki, a co najważniejsze samemu stworzyć dzieło sztuki ludowej. Wzornik zawiera szablony wszystkich typów tradycyjnych wycinanek: koder, gwiozd i tasiemek pochodzących z bogatych zbiorów Muzeum w Łowiczu oraz wycinankowe karty pocztowe zaprojektowane przez współczesne wycinankarki Henrykę Lus, Helenę Miazek, Marię Stachnal i Danutę Wojdę.

Wielkim atutem wzornika są jego walory edukacyjne. Wydawnictwo może być niezwykle pomocnym narzędziem do prowadzenia zajęć dotyczących edukacji regionalnej i artystycznej. Publikacja została wydana w polsko-angielskiej wersji językowej.

Wydawnictwo jest jednym z działań prowadzonych przez Muzeum w Łowiczu w ramach projektu „Wycinanka łowicka – animacja, integracja, kreacja", który otrzymał dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, z programu Kultura Ludowa i Tradycyjna na 2020 r. Obok wzornika w ramach projektu w 2020 r. realizowane są także prelekcje i warsztaty dla seniorów, dzieci i młodzieży, w tym dla osób ze środowisk zagrożonych wykluczeniem społecznym i dla osób z niepełnosprawnościami oraz akcja pt. „Wycinanka na święta dla seniora".

Część nakładu wzornika sfinansowana została z budżetu Gminy Miasta Łowicza.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

- Prosimy o przyjście z wyprzedzeniem ze względu na wymagania sanitarne, konieczność zmierzenia temperatury i wypełnienia oświadczenia o stanie zdrowia oraz klauzuli informacyjnej. W wydarzeniu może wziąć udział maksymalnie 40 osób, wstęp tylko z wejściówką (do odbioru po wcześniejszej rezerwacji pod nr telefonu 46 8373928 wew. 36 do wyczerpania), w maseczkach i po dezynfekcji rąk - apelują organizatorzy. - Udział w wydarzeniu jest równoznaczny z akceptacją regulaminu, obowiązującego podczas trwania epidemii wirusa SARS-CoV-2. UWAGA! Na wydarzenie obowiązują wejściówki – do odbioru po wcześniejszej rezerwacji pod nr telefonu 46 8373928 wew. 36.

Dokumenty do pobrania tu:
http://muzeumlowicz.pl/wydarzenia/promocja-wydawnictwa-wzornik-wycinanek-lowickich-oraz-posumowanie-projektu-wycinanka-lowicka-animacja-integracja-kreacja-24-pazdziernika-2020-r/?event_date=2020-10-24