wersja testowa serwisu

Wypłacił pieniądze i zostawił je w bankomacie. Skorzystał z tego mieszkaniec Warszawy

policja-kamizelka

Dzielnicowy z Posterunku Policji w Nieborowie odzyskał skradzione pieniądze pozostawione w bankomacie po transakcji. Sprawca kradzieży został ukarany.

Do dzielnicowego Posterunku Policji w Nieborowie zgłosił się mieszkaniec gminy Nieborów, informując, że gotówka którą wypłacił z bankomatu 5 lutego 2020 roku prawdopodobnie została mu skradziona.

- 43-latek pozostawił w bankomacie po wykonanej transakcji stuzłotowy banknot. Dzielnicowy podjął działania zmierzające do ustalenia sprawcy kradzieży. Późniejsze ustalenia potwierdziły przypuszczenia policjanta, że wypłacone 100 złotych zostało skradzione przez następnego klienta banku - informują mundurowi.

Na podstawie analizy monitoringu oraz doskonałego rozpoznania swojego rejonu dzielnicowy wytypował sprawcę kradzieży. Rozpoznał w nim mieszkańca Warszawy, pojawiającego się na terenie gminy Nieborów.

51-letni warszawianin został ukarany mandatem karnym. Sprawca kradzieży zwrócił również równowartość skradzionej gotówki, którą Dzielnicowy przekazał już pokrzywdzonemu. Zaangażowanie i dociekliwość policjanta doprowadziły do odzyskania pieniędzy i ukarania sprawcy.