wersja testowa serwisu

Wypadek z udziałem wozu strażackiego, sprawca zbiegł z miejsca zdarzenia. Trzech strażaków trafiło do szpitala

Wypadek z udziałem wozu strażackiego, sprawca zbiegł z miejsca zdarzenia. Trzech strażaków trafiło do szpitala
fot. KPP w Wieruszowie

Wieruszowscy policjanci wyjaśniają dokładne okoliczności i poszukują sprawcy wypadku drogowego, do którego doszło w piątkowe popołudnie w Mieleszynku, w powiecie wieruszowskim. Radiowóz z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wieruszowie w celu uniknięcia zderzenia czołowego zjechał z drogi i wywrócił się na skarpę przydrożnego rowu.

Do tego wypadku drogowego doszło 23 lipca 2021 roku po godzinie 17:00 na drodze powiatowej w Mieleszynku w powiecie wieruszowskim. Według wstępnych ustaleń, kierujący oznakowanym radiowozem strażackim, 41–letni funkcjonariusz z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wieruszowie, jadący bez sygnałów uprzywilejowanych w kierunku Bolesławca, w celu uniknięcia zderzenia czołowego z innym pojazdem, zjechał z jezdni i wywrócił się na skarpę przydrożnego rowu. 

- Sprawca zdarzenia, kierujący pojazdem typu suv, prawdopodobnie Hyundai Tucson, który zjechał na przeciwległy pas ruchu uciekł z miejsca tego zdarzenia - mówi asp. sztab. Damian Pawlak z KPP w Wieruszowie. - W wyniku wypadku trzech funkcjonariuszy straży pożarnej zostało przetransportowanych do szpitala. Znacznemu uszkodzeniu uległ również radiowóz strażacki marki Mann, którego kierujący w chwili zdarzenia był trzeźwy. Policjanci pod nadzorem prokuratora ustalają sprawcę tego wypadku i dokładne okoliczności tego zdarzenia.