wersja testowa serwisu

Wypadek na skrzyżowaniu Łódzkiej i Kilińskiego, zderzyły się dwa auta. Sprawca zdarzenia był kompletnie pijany

droga-czesci

Ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie miał sprawca kolizji drogowej na jednym z głównych skrzyżowań w Zduńskiej Woli. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi mu teraz kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia drogowego doszło 5 marca 2021 roku, po godzinie 18:00 w Zduńskiej Woli na skrzyżowaniu ulicy Łódzkiej z ulicą Kilińskiego. Policjanci ustalili, że kierujący Peugeotem, 41–letni zduńskowolanin jadąc ulicą Łódzką, w kierunku ulicy Dąbrowskiego na skrzyżowaniu z ulicą Kilińskiego utracił panowanie nad swoim pojazdem i zjechał z środkowego pasa ruchu na prawy pas doprowadzając do zderzenia z Fordem, którym kierował 40–latek ze Zduńskiej Woli.

Mundurowi wyczuli woń alkoholu z ust kierującego Peugeotem, więc sprawdzili jego stan trzeźwości. Okazało się, że jest nietrzeźwy. Mężczyzna miał w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Na szczęście w wyniku zdarzenia nikt nie ucierpiał. Za popełnione przestępstwo kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości 41-latek odpowie przed sądem.

źródło: KPP w Zduńskiej Woli