wersja testowa serwisu

Włamywacze z powiatu łowickiego w rękach policji. Okradali budynki gospodarcze i nowe domy

Włamywacze z powiatu łowickiego w rękach policji. Okradali budynki gospodarcze i nowe domy
fot. KPP w Łowiczu

Kryminalni z Łowicza zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o kradzieże i włamania. Policjanci odzyskali skradzione mienie. 35-letni recydywista został aresztowany na 3 miesiące.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego od pewnego czasu realizowali czynności mające na celu ustalenie sprawców kradzieży i włamań na terenie powiatu łowickiego, do których doszło w ciągu ostatnich dwóch miesięcy. Nieznani sprawcy okradali nie tylko budynki gospodarcze ale także nowo wybudowane domy. Doskonałe rozpoznanie oraz skrupulatne działania śledczych doprowadziły do ustalenia sprawców.

28 kwietnia kryminalni weszli na teren jednej z posesji w gminie Kocierzew i przeszukali znajdujące się tam pomieszczenia. Funkcjonariusze zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu łowickiego w wieku 35 i 36 lat. Stróże prawa znaleźli i zabezpieczyli pochodzące z przestępstw materiały budowlane oraz nawozy.

- Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie dwóm mieszkańcom powiatu łowickiego zarzutów pięciu kradzieży i włamań. Dodatkowo młodszy z nich usłyszał zarzut rozboju. Ponieważ przestępstw tych dopuścił się w warunkach recydywy, grozi mu wyższy wymiar kary - nawet do 18 lat pozbawienia wolności. Sąd aresztował go na 3 miesiące - informują łowiccy mundurowi.

Wobec 36-latka Prokurator Rejonowy w Łowiczu zastosował dozór policyjny. Kilka dni później w tej sprawie zarzuty kradzieży z włamaniem usłyszał trzeci mężczyzna - 33-latek, który ukrywał się przed organami ścigania. Decyzją prokuratury on również został objęty policyjnym dozorem.

fot. KPP w Łowiczu