Włamywacz recydywista w rękach policjantów. Grozi mu nawet 15 lat więzienia

263-184844
fot. KPP w Łowiczu

Łowiccy policjanci zatrzymali 22-latka, który pod osłoną nocy dokonał kradzieży z włamaniem do lokalu oraz samochodu. Grozi mu nawet do 15 lat pozbawienia wolności, gdyż przestępstw dopuścił się w warunkach recydywy.

26 grudnia 2023 roku Komenda Powiatowa Policji w Łowiczu została powiadomiona o włamaniu do jednego z lokali gastronomicznych w centrum miasta. Policjanci na miejscu ustalili, że nieznany sprawca dostał się do środka przez okno, skąd skradł pieniądze i wyposażenie lokalu. Ponadto zabrał kluczyki do pojazdu firmowego stojącego na parkingu i odjechał. Właściciel ocenił straty na około 9 tysięcy złotych. 

Po otrzymaniu zgłoszenia kryminalni wytypowali sprawcę, ustalili jego personalia i jeszcze tego samego dnia zatrzymali włamywacza na jednym z łowickich osiedli oraz odzyskali samochód. 

- 22-letni łowiczanin trafił do policyjnego aresztu. Usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem do lokalu oraz kradzieży z włamaniem do samochodu, przy czym przestępstw dopuścił się w warunkach powrotu do przestępstwa. Zatem grozi mu wyższy wymiar kary niż 10 lat pozbawienia wolności - mówi nadkom. Urszula Szymczak.