Najważniejsze wideo w elc24

Więcej czasu na projekty mieszkańców do Budżetu Obywatelskiego "Łódzkie na Plus"

6

Do poniedziałku, 13 marca zarząd województwa łódzkiego przedłużył termin składania projektów do Budżetu Obywatelskiego „Łódzkie na Plus". To dodatkowy czas na przesyłanie przez mieszkańców województwa swoich pomysłów, które uatrakcyjnią Łódzkie. Na ich realizację samorząd województwa przeznaczył aż 8 milionów złotych.

Termin składania projektów został przedłużony w związku z wieloma zapytaniami i ostatecznie upłynie o północy w poniedziałek, 13 marca. W kolejnych miesiącach, po sprawdzeniu formalnym wniosków, mieszkańcy całego województwa wybiorą - ich zdaniem - najciekawsze propozycje, które samorząd województwa zrealizuje w 2024 roku.

– Jak co roku, zainteresowanie budżetem obywatelskim „Łódzkie na plus" jest duże, co pokazuje, jak bardzo chcecie Państwo kształtować nasz region, a w efekcie, jak ciekawe i wartościowe projekty zgłaszacie – mówi Grzegorz Schreiber, marszałek województwa łódzkiego.

Obywatelskie realizacje to m.in. nowy sprzęt dla ratowników wodnych w całym województwie, budowa bezpiecznych przejść dla pieszych, kursy m.in. samoobrony, turnieje, pokazy walk, zajęcia rehabilitacyjne dla dzieci i dorosłych, nowe boiska, szpitalne parkingi, wydarzenia turystyczne i wiele, wiele innych.

Projekty można składać w puli wojewódzkiej (projekty o charakterze inwestycyjnym i remontowym) oraz w 24 pulach powiatowych (projekty zadań nieinwestycyjnych) z zakresu promocji sportu, bezpieczeństwa publicznego, edukacji ekologicznej i ochrony środowiska, rehabilitacji zdrowotnej oraz profilaktyki, a także upowszechniania folkloru, kultury i lokalnej historii.

W przypadku zadań wojewódzkich, projekty mogą składać wszyscy mieszkańcy województwa łódzkiego, zaś w przypadku powiatowych – mieszkańcy powiatu, do którego puli zgłoszony będzie projekt.

Aby zgłosić projekt zadania, należy wypełnić odpowiedni formularz i dołączyć do niego listę poparcia podpisaną przez co najmniej 30 mieszkańców województwa (pula wojewódzka) albo przez 30 mieszkańców powiatu, do którego puli zgłaszany jest projekt.

Więcej informacji: https://bit.ly/3SNOmYV.

źródło: Urząd Marszałkowski w Łodzi