wersja testowa serwisu

W Zakładzie Karnym w Łowiczu powstanie nowy pawilon mieszkalny dla osadzonych

194881987_312320127167662_955890836425630526_n
fot. por. Robert Stępniewski

Zakład Karny w Łowiczu przygotowuje się do budowy nowego pawilonu mieszkalnego dla osadzonych. Pierwszym widocznym efektem budowy są rozpoczęte 1 czerwca odwierty geologiczne. Ich wynik da odpowiedź na pytanie, jak wysoki będzie mógł powstać budynek.

Będzie to pawilon - w przeciwieństwie do obecnych parterowych - wielokondygnacyjny. Najprawdopodobniej dwa piętra, bez podpiwniczenia. Inwestycja na terenie łowickiego więzienia przy ul. Wiejskiej 3 ma polegać na budowie pawilonu mieszkalnego dla osadzonych wraz z placem spacerowym oraz niezbędną infrastrukturą techniczno-ochronną oraz pomieszczeniami administracyjnymi i biurowymi.

W nowym pawilonie mieszkalnym zakwaterowanie znajdzie około 250 osadzonych z wydzielonym oddziałem aresztu śledczego. Po wybudowaniu nowego pawilonu, przy obecnym stanie 713 miejsc, pojemność jednostki wzrośnie do niemal tysiąca osadzonych, co będzie oznaczało, że łowicki zakład karny będzie jednym z większych w kraju.

Budowa nowego pawilonu to także w przyszłości nowe miejsca pracy dla funkcjonariuszy Służby Więziennej, która to praca choć wymagająca, odpowiedzialna i trudna to jednak dająca szansę rozwoju zawodowego i stabilizacji finansowej na łowickim rynku pracy. Źródłem finansowania inwestycji jest Fundusz Aktywizacji Zawodowej Skazanych oraz Przywięziennych Zakładów Pracy. Planowany termin zakończenia inwestycji to 2023 r.

źródło: Zakład Karny w Łowiczu