Najważniejsze wideo w elc24

W WORDach zmiana cennika za egzaminy! Przyszli kierowcy już za kilka dni będą musieli głębiej sięgnąć do kieszeni. O ile?

W WORDach zmiana cennika za egzaminy! Przyszli kierowcy już za kilka dni będą musieli głębiej sięgnąć do kieszeni. O ile?
WORD w Piotrkowie Trybunalski

Przyszli kierowcy będą musieli głębiej sięgnąć do kieszeni. Od 13 czerwca we wszystkich Wojewódzkich Ośrodkach Ruchu Drogowego w Łódzkiem wchodzą bowiem w życie nowe stawki opłat za egzamin na prawo jazdy. Zmiany dotyczą osób ubiegających się o dwie najpopularniejsze kategorie A i B. Ile zapłacimy za egzamin? Szczegóły w poniższym artykule.

O tym, że będzie drożej wiadomym było już od kilku tygodni. Dokładnie 23 maja radni Sejmiku Województwa Łódzkiego przyjęli uchwałę, w której określono wysokość opłat za przeprowadzanie egzaminów państwowych sprawdzających kwalifikację osób ubiegających się o prawo jazdy. Uchwała obejmuje wszystkie Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego w Łódzkiem, czyli w Łodzi, Piotrkowie Trybunalskim, Skierniewicach i Sieradzu.

Zmiany dotyczą zarówno części teoretycznej, jak i praktycznej egzaminu. I tak za przysłowiową teorię zapłacimy od połowy czerwca nie 30, a 50 zł. Opłata za praktykę będzie uzależniona od kategorii prawa jazdy o które się ubiega egzaminowany i będzie się kształtować na poziomie: 180 zł za kategorię B (czyli na samochody osobowe) i 190 zł w przypadku kategorii A (motocykle). Wcześniej było to odpowiednio: 140 zł i 180 zł.

- Zarząd województwa uchwalił takie stawki mając na uwadze dobro przyszłych kierowców, chodziło o to, aby nie narażać ich na nadmierne wydatki. Jednocześnie opłaty w tych wysokościach mają umożliwić funkcjonowanie WORDów. Stawki, które wejdą w życie 13 czerwca są najniższymi w Polsce - wyjaśnia Dariusz Misztal, zastępca dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Łodzi w oddziale terenowym w Piotrkowie.

Dodajmy przy tym, że cennik opłat w WORDach Łódzkiego nie był korygowany od 2013 roku.