wersja testowa serwisu

W terenie zabudowanym pędził z prędkością 124km/h

policja---napis-2

Policjanci z ruchu drogowego zatrzymali mężczyznę, który znacznie przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym. Konsekwencją była utrata prawa jazdy. Kierowcy zapominają, że nadmierna prędkość to wciąż jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych. Pamiętajmy, że ze względu na szybko zmieniające się warunki pogodowe, nawierzchnie mogą być śliskie. Apelujemy o rozsądek!

W miniony weekend policjanci z drogówki na głównych ciągach komunikacyjnych kontrolowali prędkość poruszających się pojazdów. Niechlubnym rekordzistą okazał się kierujący Kia 27-latek z powiatu zgierskiego, który został zatrzymany 20 lutego przed godziną 19.30 na drodze krajowej numer 14 w Krępie. Mężczyzna przekroczył prędkość aż o 74km/h, pędząc w obszarze zabudowanym z prędkością 124 km/h.

- Po raz kolejny apelujemy o ostrożną i zgodną z przepisami jazdę. Przypominamy wszystkim kierującym, że zbyt szybka jazda grozi nie tylko mandatem karnym ale również zatrzymaniem uprawnień do kierowania. Ponadto przekraczając prędkość zagrażamy bezpieczeństwu na drodze, a taka brawura znacznie zwiększa ryzyko wypadku, zwłaszcza zimą. O tej porze roku dodatnia temperatura w ciągu dnia nie oznacza, że nocą nie spadnie poniżej zera. Zatem drogi mogą być śliskie. Kierowco: noga z gazu, aby bezpiecznie dotrzeć do celu! - apelują mundurowi.