W pożarze stracili dorobek życia, teraz potrzebują pomocy. Trwa zbiórka pieniędzy dla pogorzelców z Chruślina

fddca16a62de3eb077ef7bf4423d9d2d
fot, zrzutka.pl

Państwo Szymańscy z Chruślina (gm. Bielawy) w marcu br. ponieśli duże straty w związku z pożarem, których wybuchł w ich gospodarstwie. W sieci trwa zbiórka pieniędzy na odbudowę.

Do zdarzenia doszło 18 marca. Ogień pojawił się w budynkach gospodarczych. Jak relacjonują pogorzelcy, tempo rozprzestrzeniania się ognia z powodu podmuchów wiatru było na tyle duże, że niestety nic nie udało się uratować, ani wynieść. W akcję gaśniczą zaangażowanych było dwanaście zastępów straży pożarnej. Mimo kilkugodzinnej akcji, spaleniu uległy dwa budynki gospodarcze, na szczęście udało się uratować przylegający do niech dom.

- Na szczęście żadne zwierzę nie ucierpiało oraz nikt nie został poszkodowany. W pomieszczeniach gospodarczych. znajdowały się wszystkie niezbędne zasoby potrzebne do prowadzenia działalności rolniczej, tj. gromadzone od wielu lat zapasy słomy, siana oraz zboże dla zwierząt, które rodzice hodują. Zniszczeniu uległy również narzędzia rolnicze oraz nasze rzeczy: ubrania, sprzęt gospodarstwa domowego, spłonęły ubrania moich dzieci, łóżeczka turystyczne, wózki, spacerówka, pamiątki rodzinne moje i mojego męża, zdjęcia, dokumenty itp. nic nie udało się uratować. Jedyne co mi zostało to dwa zdjęcia ślubne. Rodzice stracili cały dorobek swojego życia - relacjonuje Paulina Szymańska.

Mieszkanka Chruślina informuje, że samodzielne odbudowanie budynków będzie niemożliwe, a ubezpieczenie pokryje jedynie część kosztów, dlatego w sieci utworzono zbiórkę pieniędzy. Jako cel postawiono sobie 100 000 złotych.

- Zwracam się z ogromną prośbą o finansowe wsparcie nas w tym trudnym momencie życia. Wierzę, że dzięki Waszym hojnym i miłosiernym sercom stanie się cud i będziemy mogli pomóc moim rodzicom odbudować to, co budowali przez wiele, wiele lat. Będziemy niezmiernie wdzięczni za każdą wpłaconą złotówkę. Pamiętajcie, dobro Wraca - zakończyła Pani Paulina.

Zbiórka pieniędzy odbywa się w TYM MIEJSCU.