W niedzielę bezpłatna akcja czipowania zwierząt właścicielskich

zwierzeta-kot

Schronisko dla Zwierząt w Łowiczu kolejny raz zaprasza wszystkich mieszkańców Łowicza i okolic razem ze swoimi psimi oraz kocimi czworonogami na całkowicie bezpłatną Akcję czipowania zwierząt właścicielskich.

Kiedy i gdzie:

9 czerwca 2024 (niedziela) w godzinach 11:00 - 16:00, Łąki przy basenie, ul. Kaliska 5D, 99-400 Łowicz (miejsce rozstawiania karuzeli). Parking - bezpośrednio na łąkach będzie można zostawić samochód (wjazd od strony ul. Dmowskiego).

Zasady:

  • Należy zabrać ze sobą książeczkę zdrowia zwierzęcia wraz z AKTUALNYM szczepieniem przeciwko wściekliźnie oraz dokument tożsamości opiekuna.
  • PSY muszą być na smyczach, jeśli to jest konieczne prosimy o zabranie kagańca.
  • KOTY muszą być zabezpieczone w transporterach, przydać się mogą również szeleczki i smycz żeby po wyjęciu kota z transportera nie uciekł.

Na czym polega zabieg czipowania?

Zabieg czipowania zwierząt można porównać do rutynowego szczepienia na wściekliznę. Polega na wszczepieniu pod skórę zwierzęcia mikroczipa wielkości maleńkiego ziarenka ryżu. Czip jest wszczepiany zwierzęciu przez lekarza weterynarii pod skórę za pomocą jednorazowego, sterylnego aplikatora. Każdy czip ma swój unikatowy numer. Numer czipa rejestrowany jest w międzynarodowej bazie danych Safe-Animal. Do bazy wprowadzamy dane zwierzęcia oraz dane właściciela (imię i nazwisko, adres oraz najważniejszy numer telefonu). Każde schronisko, fundacja, przychodnia weterynaryjna, do których trafiają zwierzęta znalezione dysponuje czytnikiem czipów i w pierwszej kolejności sprawdza się czip nowemu zwierzęciu. Jeśli zwierzę posiada zarejestrowany czip, na czytniku wyświetla się jego numer, który w prosty sposób można wpisać do bazy danych i błyskawicznie nawiązać kontakt z opiekunem.

- Na miejscu zastaniecie również nasze schroniskowe stoisko, na którym będziecie mogli bezpłatnie zarejestrować czip w bazie safe-animal, zrobić sobie zdjęcie ze swoim pupilem, wesprzeć nasze działania, dowiedzieć się więcej na temat wolontariatu i adopcji - dodają przedstawiciele Schroniska.