wersja testowa serwisu

W Łowiczu grasował pedofil? "Twierdził, że zakochał się w 10-latce i chce z nią żyć tak, jak dorośli". 35-latek został aresztowany

W Łowiczu grasował pedofil? "Twierdził, że zakochał się w 10-latce i chce z nią żyć tak, jak dorośli". 35-latek został aresztowany
fot. ECPU Polska: ŁOWCY Pedofili

Sąd Rejonowy w Łowiczu zastosował tymczasowy areszt wobec 35-latka podejrzanego o czyny o charakterze pedofilskim. Najbliższe trzy miesiące spędzi za kratami.

We wtorek, 4 stycznia Sąd Rejonowy w Łowiczu aresztował na trzy miesiące 35-letniego mieszkańca Łowicza, podejrzanego o czyny o charakterze pedofilskim. Mężczyzna od dwóch miesięcy miał korespondować z wirtualnym dzieckiem, czyli wabikiem ECPU Polska: ŁOWCY Pedofili.

- Będąc przekonanym, że rozmawia z 10-letnią dziewczynką nachalnie namawiał ją do spotkania na żywo w miejscu jej zamieszkania, do którego chciał wielokrotnie przyjechać. Twierdził, że zakochał się w dziecku i chce z nim żyć tak, jak żyją dorośli. Opisywał ich ewentualne zbliżenia, przesyłał zdjęcia swojego przyrodzenia - informują Łowcy Pedofilii.

W związku z tym aktywiści pojawili się w Łowiczu i próbowali dokonać obywatelskiego zatrzymania mężczyzny, który miał znajdować się w okolicach Dworca PKP Łowicz Główny. Mężczyźnie udało się zbiec, a poszukiwania, w które zaangażowani byli funkcjonariusze KPP Łowicz oraz Służby Ochrony Kolei nie przyniosły skutku.

ECPU Polska - Łowcy Pedofilii złożyli jednak zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa z art. 200 KK, podpierając je zgromadzonym materiałem dowodowym. Ostatecznie 35-latek sam oddał się w ręce policji.

- Po próbie ujęcia obywatelskiego, którego chcieli dokonać aktywiści, mężczyzna uciekł i ukrywał się, a następnie sam zgłosił się do komendy - informuje kom. Urszula Szymczak z KPP w Łowiczu. - Po przeprowadzeniu czynności z podejrzanym w prokuraturze i ocenie materiału dowodowego, na wniosek prokuratury, decyzją sądu 35-letni mieszkaniec Łowicza został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Łowiczu. Mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.