Uczniowie z regionu poznają Senat RP. Za nami rozstrzygnięcie kolejnego etapu konkursu

445360147_865730565363861_2918661230144766570__20240529-134946_1
fot. Senator RP Przemysław Błaszczyk

W II Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Kasprowicza w Kutnie miało miejsce rozstrzygnięcie II etapu ogólnopolskiego turnieju wiedzy pn. „Poznajemy Senat Rzeczypospolitej Polskiej".

Z ponad setki uczestników ze szkół ponadpodstawowych z regionu do II etapu okręgowego zakwalifikowały się następujące osoby:
• Zespół Szkół nr 1 im. Stanisława Staszica w Kutnie
Marcin Czapliński
Anna Filipiak
• II Liceum Ogólnokształcące im. Jana Kasprowicza w Kutnie
Szymon Tralewski
Wiktor Grabarczyk
Julia Janiak
• II LO im. Mikołaja Kopernika w Łowiczu
Antoni Stefański
• Zespół Szkół Nr 3 im. Władysława Grabskiego w Kutnie
Michaela Wyroda

Uczniowie Ci zgodnie z regulaminem uzyskali co najmniej 28 punktów na 35 możliwych.

- Uczniowie rozwiązywali test składający się z 45 pytań zamkniętych, dotyczących historii Senatu, praw i obowiązków senatorów, ordynacji wyborczej do Senatu i jego działalności. Jego celem jest: popularyzowanie wiedzy o historii i funkcjonowaniu Senatu RP, poszerzanie wiedzy o roli i znaczeniu Senatu RP w polskim systemie konstytucyjnym, przybliżenie młodzieży postaci związanych z historią parlamentaryzmu, poszerzenie wiedzy na temat mechanizmów funkcjonowania państwa i prawa, kształtowanie postaw obywatelskich i pobudzenie zainteresowania funkcjonowaniem instytucji władzy ustawodawczej - mówi Senator RP Przemysław Błaszczyk. - Zwycięzcą etapu okręgowego został Antoni Stefański z II LO im. Mikołaja Kopernika w Łowiczu. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękuję za udział w konkursie, a laureatowi serdecznie gratuluję i życzę powodzenia w finale w Warszawie 17 czerwca. Dziękujemy za gościnę i umożliwienie przeprowadzenia konkursu Panu Dyrektorowi Arturowi Ciurlejowi w II Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Kasprowicza w Kutnie.

Zobacz zdjęcia: