wersja testowa serwisu

Trzy gminy z powiatu łowickiego z dofinansowaniami na modernizację infrastruktury wodno-kanalizacyjnej

Zrzut-ekranu-2021-03-17-o-11.06.05
fot. Starostwo Powiatowe w Łowiczu

Gminy z terenu Powiatu Łowickiego otrzymały dofinansowanie na realizację zadań związanych z modernizacją sieci wodociągowych i kanalizacyjnych.

Modernizacja infrastruktury wodno-kanalizacyjnej poprzez przebudowę Stacji Uzdatniania Wody w Oszkowicach, zakup i montaż urządzeń do oczyszczalni ścieków w Walewicach oraz budowa sieci wodociągowej i rozdzielniczej – to zadanie, jakie realizowane będzie w Gminie Bielawy.

Z kolei W Gminie Chąśno wykonane zostanie ujęcie wód podziemnych na Stacji Uzdatniania Wody w Goleńsku wraz z budową fragmentu sieci kanalizacyjnej i sanitarnej.

Gmina Łyszkowice natomiast realizować będzie między innymi inwestycję budowy instalacji sanitarnej we Wrzeczku i Łyszkowicach oraz budowę sieci wodociągowej w miejscowości Bobrowa.

Kwoty udzielonego wsparcia są znaczące, zaś potrzeby modernizacji w zakresie instalacji wodociągowej – tak ważne dla mieszkańców wsi. Tym bardziej cieszy decyzja o dużym stopniu dofinansowania tych zadań. O wsparcie to w znacznym stopniu zabiegał Wicestarosta Łowicki - Piotr Malczyk, który w dniu 16 marca br., gdy miało miejsce oficjalne podpisanie dokumentów, wraz z Wójtami Gminy Łyszkowice i Chąśno, uczestniczył w spotkaniu w Urzędzie Marszałkowskim w Łodzi.

Podczas spotkania Wicestarosta Łowicki - Piotr Malczyk wyraził uznanie wobec tak znaczącego dofinansowania, zaś w kierunku Członka Zarządu Województwa Łódzkiego Andrzeja Górczyńskiego skierował podziękowanie za wsparcie udzielone właśnie dla gmin Powiatu Łowickiego.

źródło: Starostwo Powiatowe w Łowiczu