wersja testowa serwisu

Trzej Królowie przyjadą do Łowicza

Zrzut-ekranu-2022-01-4-o-14.34.35

Jak co roku, ulicami Łowicza przejdzie Orszak Trzech Króli. Według tradycji chrześcijańskiej i Ewangelii Świętego Mateusza (2,1-12), mieli oni podążać za Gwiazdą Betlejemską, aby przybyć do miejsca narodzin Jezusa Chrystusa i przekazać mu dary: mirrę, kadzidło i złoto. Hasłem przewodnim tegorocznego Orszaku Trzech Króli, będzie „Dzień dziś, wesoły".

Kolorowy Orszak Trzech Króli wyruszy w Święto Objawienia Pańskiego, 6 stycznia 2016 r ze śpiewem i muzyką około godz. 11:00 sprzed kościoła Matki Bożej Nieustającej Pomocy na Korabce i przejdzie ulicami: Strzelecką, Seminaryjną, Blich, Mostową na Stary Rynek, gdzie na wszystkich jego uczestników czekać będzie ciepły posiłek (grochówka, herbata i ciasto). Wcześniej w kościele o godz. 10:00 odprawiona zostanie uroczysta Msza Święta.

W Orszaku Trzech Króli może wziąć udział każdy. Wystarczy przebrać się „po królewsku", a więc w barwne, kolorowe stroje, nawiązujące swoim wyglądem do strojów królewskich i koronę. Można ubrać się również zgodnie z obowiązująca kolorystyką danego orszaku króla.

Kolor czerwony przypisany jest orszakowi europejskiego króla Kacpra, zielony orszakowi azjatyckiego króla Melchiora, a niebieski - afrykańskiemu orszakowi króla Baltazara. Mile widziane są w orszaku osoby grające na różnych instrumentach – zachęca proboszcz parafii na Korabce ks. Adam Domański.

Dla mieszkańców , którzy chcieliby wziąć udział w orszaku zostanie zorganizowany transport do kościoła na Korabce. Autobus będzie czekać na Starym Rynku około godz. 9:30 (dla chcących uczestniczyć we Mszy Świętej) oraz około godz. 10:30 (dla osób biorących udział w samym orszaku).

źródło: UM Łowicz