wersja testowa serwisu

Trwają prace przy budowie dróg prowadzących do budowanego wiaduktu nad linią kolejową w Łowiczu

dsc_0547_20201118-134328_1
fot. Urząd Miejski w Łowiczu

Trwają prace związane z budową drogi od ronda w ul. 1 Maja do wiaduktu drogowego nad linią kolejową. Obecnie prowadzone są prace przy budowie kanalizacji deszczowej od ronda na skrzyżowaniu ul. Klickiego i ul. Dmowskiego. PKP PLK prowadzą prace przy wiadukcie drogowym od strony ul. Dmowskiego. Wykonywany jest już nasyp drogowy oraz przygotowana konstrukcja stalowa wiaduktu.

4 listopada rozpoczęto prace związane z budową wiaduktu od strony ul. Warszawskiej. W pierwszym etapie będzie to budowa podpory nr 6 i wykonywanie nasypu drogowego do ronda na ul. Warszawskiej. Przejazd kolejowy będzie normalnie funkcjonował. Zamknięty dla ruchu będzie odcinek ul. Warszawskiej od ul. Dworcowej do ronda, a także wjazd na ul. Gdańską. Odcinek ten będzie wyłączony z ruchu.

Dojazd do przejazdu w ul. 3 Maja od ul. Warszawskiej będzie się odbywał nowo wybudowanym łącznikiem pomiędzy ul. Bolimowską i ul. Dworcową.

PKP PLK realizuje również prace przy przejeździe kolejowym na ul. Klickiego, przy dawnej paszarni. Wykonano już objazd technologiczny wraz z oświetleniem, na czas prowadzenia prac przy wykonywaniu nowego przejazdu kolejowego strzeżonego kat B. Trwają prace przy wykonywaniu kolizji z kanalizacją sanitarną.

źródło: UM Łowicz

Zobacz zdjęcia: