wersja testowa serwisu

Tragiczny wypadek na autostradzie A2. Policja wydała komunikat

Tragiczny wypadek na autostradzie A2. Policja wydała komunikat
fot. OSP Łyszkowice

Łowiccy policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku, do którego doszło 25 czerwca chwilę po godzinie 18 na autostradzie A2 w okolicach miejscowości Dzierzgówek. Jedna osoba nie żyje a pięć zostało rannych.

Łowiccy policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku, do którego doszło 25 czerwca chwilę po godzinie 18 na autostradzie A2 na 394 km w kierunku Poznania. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 36-letni mieszkaniec Łodzi, który kierował pojazdem marki VW Passat, z nieustalonych przyczyn, uderzył w tył samochodu marki Mercedes Sprinter, którym kierował 44-latek z powiatu konińskiego.

- Busem podróżowało 5 osób. W skutek uderzenia kierujący mercedesem uderzył w bariery rozdzielające pasy jezdni, gdzie dachował. W wyniku dachowania jedna osoba wypadła z pojazdu na drogę znajdującą się pod autostradą. Niestety pomimo podjętych działań ratowniczych jeden z pasażerów busa zmarł, pozostałe osoby zostały ranne. Kierujący byli trzeźwi - relacjonują policjanci z KPP w Łowiczu.

Policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia, wykonali oględziny, zebrali ślady i ustalili świadków zdarzenia. Czynności były wykonywane pod nadzorem prokuratora. Obecnie śledztwo mające wyjaśnić przyczyny zdarzenia prowadzi Prokuratura Rejonowa w Łowiczu. 

Zobacz zdjęcia: