wersja testowa serwisu

Tragiczny pożar w Łęczycy. Wszystkim poszkodowanym zapewniono lokale

Tragiczny pożar w Łęczycy. Wszystkim poszkodowanym zapewniono lokale
fot. ELE24

Ubiegłoroczny pożar kamienicy przy ulicy Poznańskiej w Łęczycy przyniósł tragiczne skutki – śmierć poniosła jedna z mieszkanek. Zapewnienie pozostałym osobom poszkodowanym bezpieczeństwa i wsparcia było priorytetem dla miasta. Dobrą więc informacją jest fakt, że wszystkim rodzinom udało się zapewnić lokale.

W nocy 1 września ubiegłego roku doszło do pożaru w jednej z kamienicy znajdujących się na ulicy Poznańskiej. Niemalże w przeciągu chwili 12 rodzin zostało bez dachu nad głową. Łęczyckie społeczeństwo odpowiedziało natychmiast, organizując akcje pomocowe.

Miasto z kolei skupiło się na znalezieniu lokali dla poszkodowanych rodzin. Dzięki uprzejmości Wójta Gminy Daszyna rodziny mogły liczyć na nocleg w miejscowości Drzykozy. Trudna sytuacja lokalowa spowodowała konieczność przerobienia części lokali użytkowych w lokale mieszkalne. Przyczyniło się to do wydłużenia całego procesu, który w kwietniu znalazł swój finał – ostatnie rodziny opuściły tymczasowy budynek mieszkalny w Drzykozach.

Z tej okazji Burmistrz Paweł Kulesza kieruje jeszcze raz podziękowania do osób, które udzielały się w różnego rodzaju akcjach pomocowych dla osób poszkodowanych.

Cieszę się, że udało się pomyślnie rozwiązać lokalowy problem. Reakcja naszego społeczeństwa była błyskawiczna i godna pochwały, dlatego jeszcze raz pragnę podziękować Wójtowi Gminy Daszyna Zbigniewowi Wojterze, panu wicestaroście Wojciechowi ZdziarskiemU, państwu Kubatkom, którzy w dniu pożaru zorganizowali pomieszczenia socjalne dla strażaków – mówi Burmistrz – Dziękuję grupie Łęczyca w Obiektywie i panu Dariuszowi Marciniakowi, panu Marcinowi Toberowi i Stowarzyszeniu IMPET, pani Małgorzacie Raczkiewicz i przychodni MEDAR oraz firmie Hurtap S.A. i panu Wiktorowi Napiórze za przeprowadzenie akcji pomocowych, dzięki którym poszkodowani otrzymali rzeczy pierwszej potrzeby.

źródło: UM Łęczyca