Tragiczny pożar w gminie Łowicz. Nie żyje 72-letni mężczyzna

Tragiczny pożar w gminie Łowicz. Nie żyje 72-letni mężczyzna
fot. OSP Łowicz

Tragiczny finał miał wczorajszy (5 lutego) pożar w miejscowości Strzelcew (gm. Łowicz). W wyniku zdarzenia śmierć poniósł 72-letni mężczyzna.

Zgłoszenie w tej sprawie do stanowiska kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Łowiczu wpłynęło o godzinie 13:20. W miejscowości Strzelcew doszło do pożaru drewnianego budynku mieszkalnego. 

- Po dojechaniu na miejsce zdarzenia nasze działania polegały na podjęciu działań gaśniczych na zewnątrz budynku, jak i na poddaszu, ratownicy zabezpieczeni w aparaty ochrony dróg oddechowych, gasili i sprawdzali poddasze, jednocześnie usuwając spalone elementy zabudowania, które utrudniały skuteczne prowadzenie działań gaśniczych. Elementy mieszkania, które uległy spaleniu zostały wyrzucone i dokładnie przelane, w następnej kolejności budynek został przewietrzony przy użyciu wentylatora osiowego - relacjonują druhowie z OSP Łowicz.

Mimo usilnych starań strażaków, drewniany budynek uległ praktycznie całkowitemu spaleniu. Dodatkowo nadpaleniu uległ także budynek znajdujący się sąsiedztwie. Niestety, podczas przeszukiwania miejsca pożaru ratownicy ujawnili ciało 72-letniego mężczyzny.

Prawdopodobną przyczyną pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej.