Najważniejsze wideo w elc24

Tragedia w powiecie kutnowskim, pod podłogą ujawniono zwłoki mężczyzny. Właściciel posesji przysypał je popiołem, żeby "nie było czuć nieprzyjemnego zapachu"

policja---tasma

Do makabrycznego odkrycia doszło w gminie Żychlin w powiecie kutnowskim. Jak podają śledczy, pod podłogą jednego z budynków ukryte były zwłoki 72-letniego mężczyzny. 

Tragiczne zdarzenia miały miejsce 16 grudnia 2023 roku. Wtedy - jak podaje prokuratura - na jednej z posesji trzech mężczyzn w wieku 37, 43 i 72 lat spożywało alkohol. Dom należał do najmłodszego z nich. Jak wynika z aktualnych ustaleń śledczych, powołujących się na zeznania mężczyzn, 43-latek na chwilę opuścił dom. Wtedy 72-latek miał zatoczyć się i uderzyć głową w kredens. Mężczyzna odzyskał przytomność. Następnie właściciel posesji zasnął, a gdy obudził się następnego dnia, 72-latek już nie żył.

- 37-latek wpadł w panikę i postanowił rozwiązać problem w ten sposób, że ukrył zwłoki 72-latka w schowku pod podłogą. W tym czasie rodzina mężczyzny powiadomiła policję o tym, że 72-latek nie odebrał swojej emerytury. Przez kilkanaście dni były prowadzone jego poszukiwania - relacjonuje rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi, Krzysztof Kopania.