Tragedia w Morawkach. Potrącony 63-latek nie przeżył

policja_napis_adne
fot. ilustracyjne

Policjanci z komisariatu w Błaszkach pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Sieradzu wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku drogowego w miejscowości Morawki w powiecie sieradzkim. W wyniku tego zdarzenia śmierć poniósł 63-letni mężczyzna. Apelujemy o ostrożność.

13 maja 2023 roku około godziny 23:20 w miejscowości Morawki w powiecie sieradzkim doszło do tragicznego zdarzenia drogowego, w którym to śmierć poniosła jedna osoba. Według wstępnych ustaleń kierujący hyundaiem 40-latek, potrącił idącego ulicą pieszego. Jak się okazało był to 63-letni mężczyzna, który w wyniku poniesionych obrażeń zmarł. Kierującemu pobrano krew do badań na zawartość alkoholu czy innych substancji odurzających. Śledztwo w tej sprawie prowadzi sieradzka prokuratura.

Przypominamy i apelujemy do wszystkich uczestników ruchu o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze oraz o noszeniu elementów odblaskowych przez pieszych. Pamiętajmy - odblaski ratują nasze życie! Po zmroku pieszy ubrany w ciemny strój jest widziany przez kierującego z odległości około 20-30 metrów. Osobę wyposażoną w elementy odblaskowe widać z odległości 150 metrów. Dbajmy o własne życie!

Źródło: KPP Sieradz