wersja testowa serwisu

Tarcza Antykryzysowa w powiecie łowickim. Ile pieniędzy trafi do przedsiębiorców?

Tarcza Antykryzysowa w powiecie łowickim. Ile pieniędzy trafi do przedsiębiorców?

Dzięki Tarczy Antykryzysowej przedsiębiorcy mogą liczyć na wsparcie rządu w tych trudnych czasach. Nie inaczej jest w powiecie łowickim.

Jak powiedział w rozmowie z ELC24, Starosta Łowicki, Marcin Kosiorek, do tej pory blisko 2600 firm złożyło wnioski o mikropożyczki, z czego blisko 1600 świadczeń zostało już zrealizowanych.

- Zainteresowanie wsparcie jest bardzo duże - mówi Starosta Marcin Kosiorek. - Dzięki pracy i zapobiegliwości Pani Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Łowiczu, w pierwszej wersji wystąpiliśmy o 30 milionów złotych, z czego otrzymaliśmy 20 milionów złotych.

Powiat łowicki wystąpił już o kolejne 20 mln złotych, które, jak zapewnia Marcin Kosiorek, trafią do PUP. jak długo przedsiębiorcy muszą czekać na pożyczki?

- Myślę, że jest to około siedmiu do dziesięciu dni, od daty złożenia wniosku - mówi dyrektor PUP w Łowiczu, Martyna Szpiek-Górzyńska..

Aby być na bieżąco ze wszystkimi wnioskami, Powiatowy Urząd Pracy będzie pracował także w sobotę, 23 maja przynajmniej w godzinach 8:00 - 12:00.

Szczegóły w naszym materiale filmowym: