wersja testowa serwisu

Szkolna sala gimnastyczna w Dzierzgówku tętniła życiem. Za nami impreza "Na sportowo - mądrze i zdrowo"

243070007_615283863182309_8418948616644001715_n

Już dawno tak sala gimnastyczna w Szkole Podstawowej w Dzierzgówku nie tętniła życiem jak w piątek 24 września. Tego dnia bowiem, odbywał się organizowany przez Gminę Nieborów dzień sportu, którego hasło brzmiało: "Na sportowo - mądrze i zdrowo". 

W zawodach wzięły udział sześcioosobowe reprezentacje wszystkich klas, które składały się z trzech dziewcząt i trzech chłopców. Punkt 8.00 na parkiet dumnie wkroczyli najmłodsi uczestnicy, czyli uczniowie z klas I - III. Na początku zawodów nieco przejęci, stremowani, bo na sali byli dopingujący ich klasowi koledzy, a na balkonie ich rywalizację dopingiem okraszała uczniowska gawiedź z klas starszych, która też z niecierpliwością czekała na swoją kolej. Trzeba przyznać, że wraz z pierwszym gwizdkiem będącym sygnałem do rozpoczęcia pierwszej konkurencji obawy szybko poszły w niepamięć... Tak, jak każda grupa, najmłodsi musieli zmierzyć się z zabawami bieżnymi tj. Z ławeczką i szarfą, Bieg kelnera, Bieg po buty, Motylki oraz zabawie wybitnie integracyjnej i uczącej działania w grupie o nazwie "Tratwa". Po najmłodszych przyszedł czas na grupę klas IV - VI. I tutaj było już nieco szybciej i sprawniej, co z racji wieku jest zrozumiałe.

Trzecią i zarazem ostatnią grupą, która weszła w piątek na arenę sportowych zmagań były klasy VII- VIII. Również w tym przypadku było dużo śmiechu, dobrej zabawy, ale element zdrowej, czystej rywalizacji oczywiście był zauważalny.Cechą wspólną zakończenia sportowych zmagań każdej z grup wiekowych była dekoracja. Były medale, które wręczał dyrektor szkoły pan Dariusz Skulimowski. Oprócz tego, każdy ze sportowców otrzymał pamiątkowy dyplom, a dodatkowo każda klasa udekorowana była statuetką oraz nagrodami w postaci sprzętu sportowego i gier planszowych. Warte odnotowania jest to, że tego, ile było wrzasków, pisków, uśmiechów, dobrej zabawy oraz tego jak głośny był doping w czasie rywalizacji nie jesteśmy w stanie opisać, tym bardziej wyrazić, ale zapewniamy, że było tego bardzo dużo i ...jeszcze ciut, ciut więcej. Po zakończonej rywalizacji, wszyscy uczniowie udali się na ufundowany przez Radę Rodziców.

Cele nadrzędne rywalizacji, czyli kształtowanie nawyku spędzania czasu wolnego na sportowo, integracji nauczycieli z uczniami oraz propagowanie postawy fair - play w sporcie zostały zrealizowane. Serce rośnie, kiedy widzi się biegających, uśmiechniętych uczniów, walczących niekiedy ze swoimi słabościami, ale jednak starających się wypaść jak najlepiej w danej konkurencji. Na wysokości zadania stanęli również uczniowie kulturalnie dopingujący swoich kolegów z klasy. Wszystko dzisiaj zagrało jak należy. I o to chodzi i tak trzymać! - podsumował zawody odpowiedzialny za zorganizowanie i przeprowadzenie Dnia Sportu w naszej szkole nauczyciel wychowania fizycznego pan Piotr Zrazek.

Źródło: Szkoła Podstawowa w Dzierzgówku