wersja testowa serwisu

Śmiertelny wypadek na autostradzie A2, nie żyje 36-latek. Policja wydała komunikat

Strazacy-autostrada
fot. ilustracyjne

Łowiccy policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego do którego doszło 13 sierpnia 2020 roku na autostradzie A2 z udziałem trzech pojazdów. Śmierć poniósł 36-letni mężczyzna. Apelujemy o zachowanie ostrożności na drodze!

Do zdarzenia doszło 13 sierpnia około godziny 14.30 w miejscowości Michałówek na 399 kilometrze autostrady A2 w kierunku Warszawy. W zdarzeniu uczestniczyły dwa pojazdy ciężarowe oraz osobowy Fiat. Na skutek zdarzenia, śmierć na miejscu poniósł kierujący ciężarówką Volvo, 36-letni mieszkaniec województwa podlaskiego. Inni uczestnicy nie wymagali hospitalizacji. Kierujący Scanią 24-latek oraz Fiatem Tipo 35-latek byli trzeźwi.

- Policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia, wykonali szczegółowe oględziny pod nadzorem prokuratora. Na czas wykonywania na miejscu czynności droga była zablokowana. Aby podróżujący mogli kontynuować jazdę, funkcjonariusze zorganizowali objazdy - mówią mundurowi. - Ustalamy okoliczności i przyczyny wypadku. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Łowiczu.

Policja apeluje o ostrożność i rozwagę na drodze! Wystarczy chwila nieuwagi i może dojść do poważnego w skutkach zdarzenia, w którym uczestnicy tracą nie tylko zdrowie, ale i życie. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drogach zależny od nas samych.