wersja testowa serwisu

Sceny grozy w gminie Zapolice. "Chwycił go za gardło i wyciągnął nóż". Powód był banalny

Sceny grozy w gminie Zapolice. "Chwycił go za gardło i wyciągnął nóż". Powód był banalny
fot. KPP w Zduńskiej Woli

Policjanci ogniwa interwencyjnego zduńskowolskiej komendy zatrzymali 52 – latka, który groził nożem kierowcy, bo ten zaparkował swój pojazd zbyt blisko stojaka na rowery. Usłyszał zarzut gróźb karalnych. Za to przestępstwo grozi kara do 2 lat więzienia.

We wtorek, 1 grudnia, po godzinie 16:00, dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Zduńskiej Woli otrzymał zgłoszenie dotyczące kierowania gróźb pozbawienia zdrowia i życia wobec osoby.

Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że zaparkował swój pojazd przed jednym z samoobsługowych sklepów na terenie gminy Zapolice. W tym samym momencie podjechał mężczyzna na rowerze i wstawił swój jednoślad do stojaka. Gdy zgłaszający wysiadł z pojazdu rowerzysta w wulgarnych słowach zwrócił mu uwagę, że stoi zbyt blisko stojaka na rowery. Kierowca, nie widząc takiej konieczności, by przestawiać samochód, wszedł do sklepu. Jednak agresor nie odpuszczał, podążył za nim i cały czas mu ubliżał.

W pewnym momencie krewki cyklista wyszedł ze sklepu, co wzbudziło obawę u zgłaszającego, że może uszkodzić jego pojazd. Wyszedł również z placówki. Wtedy sprawca chwycił go za gardło, wyciągnął z kieszeni nóż z ostrzem segmentowym i zaczął grozić pokrzywdzonemu pozbawieniem życia. Zgłaszający, gdy się oswobodził z uścisku, schronił się w swoim pojeździe i wezwał policję. Agresor uciekł z miejsca na swoim rowerze.

Policjanci, którzy niebawem dotarli na miejsce, znając rysopis sprawcy, który podał im wystraszony mężczyzna, szybko zlokalizowali i zatrzymali 52 – letniego mieszkańca gminy Zapolice. Ten podczas przesłuchania przyznał się do popełnienia przestępstwa. Usłyszał zarzut gróźb karalnych. Za to przestępstwo grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Sprawca został oddany przez Prokuratora Rejonowego w Zduńskiej Woli pod dozór policji.

źródło: KPP w Zduńskiej Woli