wersja testowa serwisu

Rząd znosi obostrzenia? W Kancelarii Premiera odbyła się konferencja prasowa

rzad-znosi-obostrzenia

Podczas specjalnie zwołanej konferencji prasowej w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów poinformowano o zmianach dotyczących obostrzeń związanych z koronawirusem.

W ramach określonego reżimu sanitarnego rząd zdecydował o otwarciu hoteli, stoków, kin, teatrów i basenów. W przypadku hoteli i miejsc noclegowych następi otwarcie do 50% obłożenia miejsc noclegowych. Podobnie jest z kinami i teatrami - do 50% dostępnych miejsc.

- Od wielu tygodni obserwujemy stabilizację zachorowań, mamy sytuację lepszą jeśli chodzi o poziom zajętości łóżek covidowych i respiratorowych. Liczba zgonów jest cały czas niepokojąca i dlatego możemy dzisiaj mówić jedynie o kruchej stabilizacji - mówił Premier Mateusz Morawiecki. - Nasze decyzje będą obowiązywać przez 2 tygodnie od przyszłego piątku, żeby wszyscy mogli się odpowiednio przygotować do zmian, ale już teraz musimy być gotowi na różne warianty. COVID-19 jest nieprzewidywalny.

Nowe zasady sanitarne od 12 lutego umożliwiają także uprawianie sportu amatorskiego na świeżym powietrzu przy zachowaniu reżimu sanitarnego, np. na boiskach lub kortach.

NOWE OBOSTRZENIA - OD 12 LUTEGO DO 26 LUTEGO

  • Wdrożone warunkowo na dwa tygodnie
  • Nadal obowiązuje reżim sanitarny
  1. Hotele – dostępne dla wszystkich przy zachowaniu reżimu sanitarnego (50% dostępnych pokoi, posiłki serwowane tylko do pokoi, na życzenie gości. Restauracje hotelowe – zamknięte).
  2. Kina, teatry, opery i filharmonie ponownie otwarte – podczas wydarzeń kulturalnych zajętych może być maksymalnie 50% miejsc siedzących. Obowiązują maseczki. Zakaz konsumpcji.
  3. Otwarte baseny. UWAGA! Aquaparki nadal będą nieczynne.
  4. Stoki otwarte.
  5. Otwarte boiska zewnętrzne, korty itp. – wznowiony amatorski sport na świeżym powietrzu.
  6. Siłownie dalej zamknięte.
  7. Restauracje – tak jak do tej pory – będą mogły wydawać posiłki na wynos i w dowozie.