wersja testowa serwisu

Ruszają bezpłatne spacery z przewodnikiem PTTK po Łowiczu

legs-19759_960_720

Przewodnicy Koła Przewodników im. Anieli Chmielińskiej w Łowiczu, działającego przy łowickim oddziale PTTK, zapraszają na kolejne, bezpłatne spacery historyczne. Wycieczki odbywać się będą w każdą niedzielę od 5 lipca do 21 września 2020 r. zawsze o godz. 13.00. Spotkanie przed siedzibą PTTK w Łowiczu, mieszczącą się w kamienicy „napoleońskiej" przy Starym Rynku 3.

Spacery skierowane są do mieszkańców Łowicza i regionu łowickiego oraz turystów, chcących poznać historie miasta. Każdy z nich, będzie dotyczył innego tematu. Po spacerach, wzorem lat ubiegłych, przewodnicy będą rozdawać pamiątkowe pocztówki, z których może się stworzyć prawdziwa, historyczna kolekcja.

Pierwszy spacer, odbędzie się 5 lipca 2020 r. i poprowadzi go przewodniczka PTTK Jagoda Lendzion. Opowiadać ona będzie o początkach historii Łowicza. Zachęcamy wszystkich do udziału w tych wyjątkowych lekcjach historii!

Dyżury w ramach akcji „Przewodnik czeka – poznaj Łowicz z przewodnikiem" są realizowane w ramach zadania publicznego zleconego przez Urząd Miejski w Łowiczu.

źródło: UM Łowicz