Roadpol Safety Days w powiecie łowickim. O co chodzi?

263-155634
fot. KPP w Łowiczu

Łowiccy policjanci włączyli się w akcję ROADPOL Safety Days. Działania, te ukierunkowane są na realizację założeń zgodnych z WIZJĄ ZERO – zero ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych. Wśród dzieci i młodzieży promowali bezpieczne zachowania na drogach.

W środę, 21 września  rankiem policjantki zawitały do przedszkola "Słoneczko" w Łowiczu. Maluchy wysłuchały pogadanki dotyczącej bezpiecznych zachowań na drodze. Funkcjonariuszki przekazywały wiedzę, jak zachować się kiedy chcemy przejść na drugą stronę jezdni, którą stroną należy się poruszać. Przypominały m.in., że wszelkie zabawy należy organizować w miejscach do tego przeznaczonych i z dala od jezdni. 

Następna pogadanka odbyła się w Szkole Podstawowej w Zdunach i była skierowana do uczniów klas I-IV. Dotyczyła przede wszystkim odpowiedzialnych zachowań w drodze do szkoły. Kolejne spotkanie odbyło się w I Liceum Ogólnokształcącym w Łowiczu, gdzie omówione zostały kwestie bezpieczeństwa w ruchu drogowym i zdarzeń z udziałem wszystkich uczestników ruchu drogowego, w tym młodych osób, które otrzymały dopiero prawo jazdy. Przedstawiona została prezentacja multimedialna. 

źródło: KPP w Łowiczu