wersja testowa serwisu

Przy I LO w Łowiczu powstało wielofunkcyjne boisko. Za nami konferencja prasowa

Przy I LO w Łowiczu powstało wielofunkcyjne boisko. Za nami konferencja prasowa
fot. Starostwo Powiatowe w Łowiczu

Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Józefa Chełmońskiego w Łowiczu mogą już korzystać z wielofunkcyjnego boiska sportowego. Budowa boiska realizowana była w ramach wniosku pn. „Wiedza plus sport – rozbudowa infrastruktury edukacji ogólnej wraz z bazą sportową i wyposażeniem w placówkach oświatowych Powiatu Łowickiego".

Dziś właśnie, podczas zajęć lekcyjnych na płycie boiska, na terenie I LO w Łowiczu, odbyła się konferencja prasowa z udziałem Marszałka Województwa Łódzkiego Grzegorza Schreibera, bowiem to dzięki wsparciu środków finansowych Województwa Łódzkiego, boisko mogło powstać.

Przypomnijmy, iż budowa boiska to jeden z elementów, jakie składają się na zakres działań objętych wnioskiem. W szkole trwają jeszcze prace remontowo-budowalne w dwóch pracowniach językowych oraz na sali gimnastycznej, jak również związane z likwidacją barier architektonicznych.

W konferencji uczestniczył również Starosta Łowicki - Marcin Kosiorek oraz Członek Zarządu Powiatu Łowickiego Piotr Gołaszewski, zaś po jej zakończeniu Marszałek Województwa Łódzkiego Grzegorz Schreiber przekazał piłki dla szkoły, które zostały już sprawdzone w grze przez uczniów podczas trwających zajęć sportowych.

źródło: Starostwo Powiatowe w Łowiczu

Zobacz materiał filmowy: