wersja testowa serwisu

Przeżyli wspólnie pół wieku. Piękne święto w gminie Łowicz

phoca_thumb_l_20211118_132707
fot. UG Łowicz

Każdy jubileusz jest okazją do świętowania, ale Złote Gody to rocznica niezwykła, tak jak niezwykli są ludzie, którzy przeżyli razem pół wieku. To właśnie ta piękna okazja była powodem uroczystości, jaka odbyła się w Urzędzie Gminy Łowicz.

Podczas uroczystości Wójt Gminy Łowicz wręczył Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, przyznane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, w dowód społecznego uznania dla trwałości małżeństw z terenu gminy. To jedyne odznaczenie rangi państwowej nadawane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, które otrzymać można wyłącznie we dwoje, jako nagrodę za wytrwałość w miłości i wierności oraz złożonej 50 lat temu przysiędze małżeńskiej.

Wójt, pod adresem dostojnych Jubilatów skierował życzenia i gratulacje, a także słowa uznania i podziękowania za godne i długie pożycie małżeńskie oraz za piękny przykład dla młodego pokolenia. Oprócz medali Jubilaci otrzymali pamiątkowe listy gratulacyjne, kwiaty oraz słodkości.

Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie odznaczeni zostali Państwo: Cecylia i Jan Gajda, Eugenia i Władysław Jończyk, Alicja i Kazimierz Kazimierscy, Henryka i Jan Mróz, Zofia i Bogdan Wojda, Stanisława i Józef Wojda, Elżbieta i Bolesław Uczciwkowie, Marianna i Stanisław Tomaszkiewicz, Helena i Edmund Siewierscy, Krystyna i Henryk Kwiecińscy, Alina i Stanisław Królik, Wiesława i Stanisław Jędrzejczyk, Alicja i Marian Florczak, Maria i Leszek Bednarek, Janina i Jan Bakalarscy.


źródło: UG Łowicz​