2 września 2023 roku Fundacja Na Rzecz Pomocy Chorym Na Białaczki organizuje II Galę Charytatywną w Walewicach, z której środki zostaną w 100% przekazane na wsparcie chorych w kolejnym roku.
Na organizowanej aukcji znajdą się dzieła sztuki, antyki, vouchery na m in. lekcje malarstwa, kolacje czy zajęcia jogi. Wziąć udział może każdy, kto zarejestruje się na stronie www.gala.fundacja.hematologiczna.org Każdy gość proszony jest o wzięcie udziału w aukcji i podarowanie małej cegiełki na rzecz Fundacji.
„Fundacja Na Rzecz Pomocy Chorym Na Białaczki" istnieje od 26 lat i aktywnie wspomaga edukację i rozwój naukowy personelu medycznego, pomaga we wdrażaniu i rozpowszechnianiu nowoczesnych metod leczenia oraz diagnostyki chorób krwi. Fundacja ta powstała aby wesprzeć jedyny w województwie Ośrodek Hematologiczny WWCOiT im. M. Kopernika w Łodzi.
Fundację tworzą specjaliści hematologii: dr n. med. Michał Witkowski, dr n. med. Elżbieta Iskierka-Jażdżewska oraz dr hab n. med. Paweł Robak. Fundacja aktywnie współpracuje także z organizacjami pacjenckimi, organizuje akcje charytatywne. W ostatnim roku odbyły się warsztaty dla pacjentów oraz ich opiekunów nt. ostrej białaczki szpikowej, zostały podjęte także działania wspierające zakup leków dla szpitali w Ukrainie i w Polsce.
Gala odbędzie się w Pałacu i Stadninie Koni w Walewicach, Walewice 39; 99-423 Walewice
Agenda:
10:30 - 12:30 - Rejestracja Gości
13:00 - 13:15 - Otwarcie Gali
13:15 - 13:30 - Polonez na dziedzińcu
13:30 - 14:30 - Lunch
14:30 - 14:50 - Recital Alicji Borkowskiej
14:50 - 15:20 - Wystawa przedmiotów aukcyjnych w Piwnicach Pałacu połączona z degustacją wina
14:50 - 15:20 - Zwiedzanie apartamentu Napoleona
15:30 - 16:00 - Aukcja charytatywna część 1
16:00 - 16:15 - Pokaz jazdy konnej
16:30 - 17:00 - Aukcja charytatywna część 2
17:00 - 17:30 - Pokaz mody "Ptak Moda"
17:45 - 18:00 - Aukcja charytatywna część 3
18:00 - 18:30 - Koncert zespołu Heima
18:30 - 21:00 - Kolacja
21:00 - 02:00 - After Party w piwnicach Pałacu
Więcej informacji dostępnych na https://gala.fundacja.hematologiczna.org
Około 10 procent wszystkich przypadków nowotworów na świecie to nowotwory układu krwiotwórczego i chłonnego. Rocznie na całym świecie odnotowuje się ponad milion nowych zachorowań na nowotwory krwi, z czego w Polsce ok. 6 tys. Mogą one wystąpić u każdego, niezależnie od stanu zdrowia czy stylu życia. Diagnoza i leczenie nowotworu hematologicznego potrafią być szczególnie trudne i długe, co wpływa na wszystkie sfery dotychczasowego życia.
W grupie nowotworów hematologicznych znajdują się:
Białaczki: To grupa nowotworów związanych z nadmierną produkcją białych krwinek w szpiku kostnym. Istnieje wiele rodzajów białaczek, takich jak ostra białaczka limfoblastyczna (ALL), ostra białaczka szpikowa (AML) oraz przewlekła białaczka limfatyczna (CLL), przewlekła białaczka szpikowa (CML)
Chłoniaki: to nowotwory związane z układem limfatycznym. Występują różne rodzaje chłoniaków, takie jak chłoniak Hodgkina i chłoniak nie-Hodgkina.
Szpiczak plazmocytowy: rodzaj nowotworu, w którym złośliwe plazmocyty (komórki odpowiadające za produkcję przeciwciał) gromadzą się w szpiku kostnym i mogą powodować uszkodzenie kości
Mielodysplastyczne choroby: grupa zaburzeń, które wpływają na zdolność szpiku kostnego do produkowania zdrowych krwinek. Osoby z mielodysplazjami mogą być narażone na niedokrwistość i inne problemy związane z niedoborem krwinek
Mieloproliferacyjne choroby nowotworowe: do tej grupy zaliczają się choroby takie jak białaczka szpikowa przewlekła (CML) oraz inne choroby, w których dochodzi do nadmiernej produkcji pewnych typów krwinek np. czerwienica prawdziwa, nadpłytkowość samoistne
A także inne, rzadkie nowotwory krwi takie jak makroglobulinemia Waldenströma czy mastocytoza.
Metody leczenia mogą obejmować chemioterapię, terapię celowaną, radioterapię, przeszczepienie szpiku kostnego i terapię immunologiczną. Wczesna diagnoza i odpowiednie leczenie są kluczowe dla poprawy rokowań i jakości życia pacjentów z nowotworami krwi.